12 maja 2012
Ustawienia
Oto równie imponująca lista wersji językowych. Wersja dla samotnych to unikatowa w skali światowej ścieżka dźwiękowa z podłożonymi śmiechami, jak w sitcomie. Do tego pięć wersji filmu z komentarzami twórców: Artura Wyrzykowskiego (scenariusz, reżyseria, produkcja), Macieja Gajewskiego (montaż), Michała Szewczuka (zdjęcia), Pauliny Bocheńskiej (dźwięk) i Mateusza Banasiuka (główna rola). Godziny anegdot i ciekawostek. Już w najbliższą środę do kupienia tylko przez tę stronę, tylko 29 złotych.
9 maja 2012
Dodatki
Tak wygląda imponująca lista dodatków w najbardziej przebogatym polskim DVD! 5 godzin!!! Masakra! Stworzenie tej płyty zajęło nam kilka lat myślenia i kilkaset godzin pracy, dlatego tę płytę już za tydzień będzie można kupić za jedyne 29 złotych! Tym, którzy sądzą że to horrendalna cena jak za 15 minutowy film, powiem że film będzie dostępny za darmo w internecie. Jeśli jednak spojrzycie na to jak na cenę za 5 godzin rozrywki na światowym poziomie, to wychodzi niecałe 10 groszy za minutę szerokiego uśmiechu na twarzy. Warto!
28 kwietnia 2012
Dramat?
Jeśli płytka ma być gotowa na 16 maja to 7 maja musimy ją oddać do tłoczni. Ostatnio mam duże wątpliowści, czy zdążymy. Z jednej strony już tak wiele razy wszystko przekładaliśmy, że jeden termin w tę czy tamtą nie powinien robić różnicy. Z drugiej strony myślę sobie: dość tych żartów, to wszystko musi się skończyć jak najszybciej. Dlatego, gdy większość z was w gorącą majówkę robi coś miłego, my ciężko pracujemy, by przygotować cztery godziny dodatków, jakie znajdą się na płycie. Zastanawiamy się wciąż nad ceną płytki. Sam film będzie do obejrzenia za darmo na stronie, ale płyta to coś dla najwierniejszych fanów i największych koneserów kina. Wspaniała rozrywka na weekend dla całej rodziny. Jeśli chcecie mi coś doradzić to proszę wypowiedzieć się tutaj
24 kwietnia 2012
Lutki widziały Wszystko!
Czy znacie już Lutki? Jeśli nie, to w oczekiwaniu na 'Wszystko' radzę Wam je poznać. Lutki są dziełem mojego przyjaciela i już niedługo opanują okładki zeszytów, piórniki, autobusy i rubryki poczytnych tygodników. Najnowsze obrazki dla lubiących fanów: facebook.com/PanLutkowski
16 kwietnia 2012
Odliczanie do premiery w sieci
Tworzenie najbardziej przebogatego wydania DVD jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Szczęśliwie proces ten jest na ukończeniu. Już 16 maja razem z najzdolniejszym aktorem młodego pokolenia zarzucimy na plecy worki z setkami płyt i udamy się na pocztę celem ich wysłania. Tego samego dnia film będzie można zobaczyć za darmo na naszej stronie. Odliczanie trwa: chcezobaczycwszystko.net
27 stycznia 2012
Authoring DVD
Najdłużej powstająca płyta DVD w historii polskiego kina wciąż powstaje, czego dowodem jest zdjęcie Wojtka. Przekroczyliśmy wszystkie terminy, więc mówienie o jakimś kolejnym terminie byłoby nierozsądne. Może tak bardzo się uzależniłem się od tego projektu, że po prostu boję się go kiedyś skończyć. To jedyny film jaki zrobiłem w życiu! Niech ta przygoda trwa wiecznie!
Żartowałem, koniec jest bliski i przypadnie gdzieś na drugą połowę lutego lub początek marca. Wiem, że nikt w to nie wierzy, dlatego właśnie będziecie mile zaskoczeni.
12 września 2011
W wakacje odbyły się ostatnie pokazy pakietu "Wszystko + Miss Kicki". W sumie oba filmy zgromadziły widownię na poziomu 1000 sprzedanych biletów. To nie wiele, wszyscy liczyliśmy na więcej, ale cieszę się, że udało się wprowadzić ten film do kin i dziękuję Markowi i Dominice ze Spectator za tę szansę.

Pracujemy nad przebogatym wydaniem DVD, które zawierać będzie mnóstwo dodatków. Będzie to najbogatsze wydanie polskiego filmu! Jako pierwsze dostaną je osoby, które dawno dawno temu wsparły ten projekt finansowo. Jeśli komuś z was zmienił się adres do wysyłki, zróbcie proszę to, o co proszę w rameczce po lewej stronie.
10 czerwca 2011
Media szaleją
Dwa miesiące po premierze, a bohater internetu i polskiej młodzieży wciąż obecnych największych stacjach telewizyjnych! Trzecia w tym temacie wizyta w DDTVN:
http://dziendobrytvn.plejada.pl/25,48890,news,,1,,jak_odniesc_sukces_w_sieci,aktualnosci_detal.html
2 maja 2011
Powoli kończymy dystrybucję w dużych miastach i przenosimy się do mniejszych. Ci, którzy nie zobaczyli naszego pakietu w Łodzi i Wrocławiu muszą poczekać na płytki DVD, a mieszkańcy Warszawy i Krakowa mają ostatnią szansę. Za kilkanaście dni przyjdzie czas podsumowań, a teraz zapraszam do obejrzenia bardzo fajnego i bardzo długiego wywiadu ze mną. Taki długi, że aż w dwóch częściach:
(niestety wywiad już niedostępny)
15 kwietnia 2011
Marta i Mateusz jakich nie znacie - making of z zapowiedzi przełomu!
Trochę wielkiego świata zza kulis. Oto sławni aktorzy, kiedy nie grają (mimo, że próbują):
9 kwietnia 2011
Sławny aktor i zdolny reżyser zapraszają na Wszystko!
Wczoraj po południu przez ponad dwie godziny na placyku przed Metro Centrum, na mrozie i deszczu, ja i najlepszy aktor świata zachęcaliśmy fajne dziewczyny, żeby przyszły do kina na nasz film. Rozdaliśmy setki ulotek, kilkadziesiąt razy zostaliśmy ostentacyjnie zignorowaniu, Mateusz zyskał kilkanaście nowych fanek, a ja przemoczylem butki i prawie się pochorowałem. Było super!

Wczoraj odbyły się też pierwsze pokazy naszego filmu. Byłem na dwóch projekcjach w Kinotece, odbiór bardzo pozytywny. Wszystkich, którzy widzieli nasz film, proszę o szczere wypowiedzi na stronie http://facebook.com/film.wszystko.

Pokazy z udziałem zdolnego reżysera i sławnego aktora dziś o 19.15 i jutro o 20.00 tylko w warszawskiej Kinotece. Zapraszam.
8 kwietnia 2011
Wszystko w kinach! Zobaczcie plakaty
Dziś dzień, na który czekałem ponad 4 lata. "Wszystko" w kinach! Jak się jaram! Od 16 razem z Mateuszem będę zaczepiał fajne dziewczyny na placyku Metro Centrum, będziemy dawać im ulotki i namawiać, żeby poszły do kina na nasz film. Natomiast o 19.15 będziemy gośćmi pokazu w Kinotece, po którym czeka nas miłe spotkanie z widzami. Ależ emocje! Aż 5 plakatów promuje nasz mega przebój.
Na koniec kilka bardzo kontrowersjnych wypowiedzi w wywiadzie udzielonym dla Stopklatki przez samego mnie. Zobaczcie, co im powiedziałem:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=75854
7 kwietnia 2011
Kwejk wspiera Wszystko!
Z radością informuję, że do grona patronów dołączył najszybciej rozwijający się portal w polskim internecie kwejk.pl i robi nam megapromocję! W ciągu kilku dni nasza reklama zostanie wyświetlona kilka milionów razy! A te miliony ludzi zwabione reklamą pójdą do kin i pobijemy wynik Och Karola 2! No dobra, może Och Karola nie pobijemy, ale mam nadzieję, że uda się zgromadzić kilkanaście tysięcy widzów. Byłby to lepszy wynik niż w przypadku niejednej polskiej produkcji pełnometrażowej.
6 kwietnia 2011
Media szaleją!
Nie można już otworzyć gazety czy włączyć telewizora i nie zobaczyć tam Wyrzykowskiego! Kilka miłych przykładów:
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/585354_-Wszystko--na-poczatek.html
http://www.malemen.pl/mmparty_coming/421
Już od piątku "Wszystko" w kinach! W Kinotece 4 pokazy dziennie + spotkania z twórcami. Rezerwujcie biletki. Szczegóły tu:
http://kinoteka.pl/infobox_f.php?id_n=305
4 kwietnia 2011
Marta Żmuda Trzebiatowska i Mateusz Banasiuk zapowiadają przełom!
W piątek napotkałem się z Martą i Mateuszem. Trochę miłych wspominek, branżowych ploteczek i nagranie, w którym Marta i Mateusz mówią o tym, co zacznie się w najbliższy piątek. Będzie hałas. Już 17 kin będzie pokazywać "Wszystko"!
1 kwietnia 2011
Tydzień do premiery. Dzieje się!
Dużo pracy. Obecnie mamy 15 kin, prawie 8500 zadeklarowanych widzów, prawie 450 fanów na FB i jest nas dużo w mediach. Jest dobrze! Przede mną cały weekend wysyłania maili do absolutnie wszystkich ludzi, jakich znajdę w swojej książce adresowej. Oto kolejny miły wywiad:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/artur_wyrzykowski_8_kwietnia_pojde_do_kina_188851.html
30 marca 2011
Konferencja prasowa. Media szaleją!
Wczoraj w kinie Muranów odbyła się konferencja prasowa i pokaz filmu "Wszystko". Megasukces! Na sali było bardzo wielu dziennikarzy, udzieliłem 14 wywiadów w ciągu jednego dnia, co stanowi mój życiowy rekord. Oto kilka materiałów znalezionych w sieci;
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=75531
http://wyborcza.pl/1,91446,9341806,_Wszystko____film_wspolfinansowany_przez_internautow.html
Są już pierwsze efekty. Od wczoraj ponad 300 osób dopisało się na http://chcezobaczycwszystko.net, zgłosiły się także kolejne kina i w sumie mój film będzie pokazywany aż na 15 kopiach. Jak się jaram! Dziś doszły wywiady dla Canal+, Radia Kampus i Wiadomości TVP! Oby ten mega szum przełożył się na mega tłum w kinach! Już tylko kilka dni. Na koniec materiał z Orange:

http://www.orange.pl/kid,4000000436,id,4000827414,title,Wszystko-dzieki-internautom,video.html
19 marca 2011
Plakat "Wszystkiego"!
Wreszcie udało nam się skończyć plakat do filmu! Oprócz mnie jego autorami są Tomek Szkopiński, Maciej Gajewski i Andrzej Stawiński. Fajny plakat, pokazuje scenę, która mogła być w filmie. W przyszłym tygodniu plakat ten zawiśnie w kinach w całej Polsce (ich lista na stronie www.ChceZobaczycWszystko.net/kina) i na słupach w całej Warszawie. Proszę kopiować, linkować, wklejać, pokazywać, polecać, polubiać, pomagać promować. Premiera już za trzy tygodnie. Plakat wygląda tak:
http://chcezobaczycwszystko.net/media/wszystko_plakat_b4.jpg
16 marca 2011
Zwiastun "Wszystkiego"!
Wreszcie udało nam się skończyć zwiastun do filmu! Oprócz mnie jego autorem jest Maciej Gajewski, który prawie cztery lata temu zmontował "Wszystko". Fajny zwiastun, dobrze oddaje klimat filmu. Proszę kopiować, linkować, wklejać, pokazywać, polecać, polubiać, pomagać promować. Premiera już za trzy tygodnie.
12 marca 2011
Wywiad rzeka dla portalu Onet
"Okazuje się, że każdy może zrobić film i pokazywać go w kinie a brak pieniędzy nie jest żadną przeszkodą. Dowiódł tego młody reżyser Artur Wyrzykowski, którego nieromantyczną komedię o pierwszej miłości "Wszystko" sfinansowali internauci!" - to akurat wiecie, ale warto poznać szczegóły mojej historii, którą można streścić jako "od zera do kina". Zapraszam:
http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/wywiady/wszystko-i-ty-mogles-zostac-producentem...
10 marca 2011
Wywiad dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
PISF jest jednym z podmiotów, którym zawdzięczam najwięcej. Najpierw objął mój film honorowym patronantem i otrzymałem ogromną pomoc od osób pracujących w biurze prasowym, która trwa do dziś. Potem zostałem laureatem nagrody Pani Dyrektor PISF Agnieszki Odorowicz w wysokości 20000 zł, dzięki czemu mogłem rozpocząć zdjęcia. Dziś na stronie PISF pojawił się wywiad ze mną. Niech was nie przeraża moja fryzura, wciąż jestem młodym twórcą.
http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/rozmowa-z-arturem-wyrzykowskim
7 marca 2011
Nowa data premiery
Wspólnie z dystrybutorem zdecydowaliśmy się zmienić datę premiery naszego pakietu. Filmy wejdą do kin 8 kwietnia, czyli tydzień później. Dzięki temu będą grane w większej ilości kin, między innymi w warszawskiej Kinotece!
Przy okazji dwie ciekawe opinie znalezione na Filmwebie:
http://www.filmweb.pl/reviews/O+wszystkim+i+o+niczym-8259
http://www.filmweb.pl/film/Wszystko-2008-428990/discussion/WSPANIA%C5%81A+Marta+...
4 marca 2011
Media szaleją
Ciekawa notka opisująca internetowy fenomen, jakim był sposób finansowania filmu:
http://crowdfundingpl.wordpress.com/2011/03/04/przyklady-kampanii-finansowania-spolecznosciowego...
Kolejna recenzja:
http://filmosfera.pl/index.php?str=film,9403,recenzje...
I artykuł o młodym polskim knie (w tym o mnie i moim filmie):
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=74731
2 marca 2011
Nowa strona i pierwsze kina!
Ruszyła nowa strona www.ChceZobaczycWszystko.net, na której znajdziecie wszystkie materiały promocyjne filmów "Wszystko" i "Miss Kicki". Jest tam też 8 pierwszych kin, które zdecydowały się pokazywać nasz pakiet. Nie ma jeszcze żadnego kina w Warszawie, negocjacje trwają. Zachęcam do odwiedzania i namawiania znajomych by się wpisywali. Mamy też swój profil na Facebooku, można polubiać.
28 lutego 2011
Media szaleją, miesiąc do premiery.
Dzieje się! Coraz więcej czasu spędzam na bardzo miłych wywiadach, w czym wspierają mnie trzy wspaniałe dziewczyny: Beata, Dominika i Ania. Mam nadzieję, że uda nam się wywołać taki szum jak w okresie zdjęć i premiery. Trwają też negocjacje z kinami, wkrótce podamy listę miejsc, gdzie będzie można zobaczy Wszystko i Miss Kicki. Tymczasem kilka miłych notek:
http://www.wprost.pl/kultura/film/wiadomosci/?tp=wiadomosci&id=10733
http://www.kulturalnie.waw.pl/artykuly/416/wszystko-artura-wyrzykowskiego-w-kinach-od-1.kwietnia.html
I na koniec coś fajnego znalezione na blogu:
http://mazureq.filmaster.pl/notka/czy-wszystko-uda-sie-wypromowac/
22 lutego 2011
Media szaleją: recenzje w Stopklatce
Wczoraj w portalu stopklatka.pl ukazały się bardzo miłe recenzje filmów "Wszystko" i "Miss Kicki".
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=29291&sekcja=recenzja&ri=8159
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=49541&sekcja=recenzja&ri=8158
Przy tej okazji warto wspomnieć, że Stopklatka jest portalem, któremu dużo zawdzięczam z czasów, gdy zbierałem pieniądze na ten film. Od początku o mnie pisali, choć nie zawsze pozytywnie:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=44184
21 lutego 2011
Media szaleją: notka w Metrze
W zeszłym tygodniu zorgranizowaliśmy pokaz dla prasy. Do kina Luna przybyło wielu dziennikarzy, a po projekcji miałem przyjemność udzielić kilku wywiadów. Oto jeden z efektów w dzienniku Metro. Niewielka notka, choć mówiłem przez pół godziny.
http://wszystko.net/media/metro_18lutego2011.jpg
15 lutego 2011
Oficjalna data premiery!
Tak! Wiem już kiedy mój film wejdzie do kin! Stanie się do 1 kwietnia, czyli prawie sześć lat po pierwszej wersji scenariusza, ponad cztery i pół roku od stworzenia tej strony, prawie cztery lata po rozpoczęciu zdjęć i prawie dwa lata po pokazie premierowym. Tyle czasu minęło, a ja wciąż zajmuję się jednym filmem. No nic, cieszę się, że moja walka wreszcie się kończy. Wszystko w kinach! Jak to mówiłem tworząc tę stronę to nikt nie wierzył, a wystarczy kilka lat ciężkiej pracy i niezłomna wiara i można!
22 stycznia 2011
Rozgrzewka
Początek stycznia to spotkania, planowanie i ustalenia. Wkrótce zostaną odświeżone strony www.wszystko.net i www.chcezobaczycwszystko.net, pojawi się też oficjalny profil filmu na Facebooku. Nasz film trafi do kin w kilku miastach Polsce na kilkunastu kopiach. W ciągu kilku dni będziemy mogli potwierdzić datę premiery i pierwsze kina, w których będziecie mogli na dużym ekranie zobaczyć pierwszy polski film finansowany przez internautów. Bedzie to koniec marca lub początek kwietnia. Informacje na ten temat pojawiają się także w mediach zagranicznych:
http://www.filmneweurope.com/news/poland/new-distributor-enters-the-polish-market
15 grudnia 2010
Powrót
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie. Nie pisałem, bo niewiele miałem do napisania. Co kilka tygodni rozmawiałem z jakimś dystrybutorem, ale mimo początkowego zainteresowania nic z tego nie wychodziło. Dziś jednak mam coś, czym bardzo chcę się z wami podzielić. Na naszym rynku wkrótce pojawi się nowy dystrybutor, który jako dodatek do filmu "Miss Kicki" wprowadzi do kin pierwszy polski film finansowany przez internautów! Tak! Po latach walki wreszcie "WSZYSTKO" TRAFI DO KIN!!!! Jak się jaram!!! Pierwsze niusy:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=72196
25 kwietnia 2010
Koniec?
Hmmm... Po wielu miesiącach prób wprowadzenia tego filmu na ekrany czuję, że nadchodzi moment, w którym trzeba skoncentrować się innych pomysłach. Mimo deklarowanej sympatii dla projetku i chęci pomocy dystrybutorzy z którymi rozmawiałem z różnych powodów nie byli w stanie dołączyć mojego filmu do innego, pełnometrażowego tytułu. Czekam jeszcze do końca kwietnia na informację od jednej z zainteresowanych firm i jeśli będzie negatywna, uznam etap dystrybucji kinowej za zamknięty.
2 marca 2010
Witajcie! Piszę pierwszy raz od wielu tygodni, ponieważ pojawiła się realna szansa na kinową dystrybucję naszego filmu! Jeden z czołowych polskich dystrybutorów zgodził się otoczyć opieką naszą produkcję i podejmie działania zmieżające do wprowadzenia filmu na ekrany kin. Niestety nie jest to zależne tylko od niego, przede wszystkim kina muszą się zgodzić na wyświetlanie pakietu złożonego z krótkiego i długiego filmu. Mam nadzieję, że osoby decyzyjne dostrzegą potencjał marketingowy, jaki może im zaoferować ten film. Wszystko wyjaśni się w ciągu trzech tygdoni. To nasza ostatnia szansa, jeśli chcecie pomóc to wpisujcie się na stronę www.chcezobaczycwszystko.net i promójcie stronę wśród znajomych.
4 stycznia 2010
Przez całą jesień staraliśmy się zainteresować naszym filmem kina i dystrybutorów. Niestety na razie bez efektu. Planujemy poświęcić na to jeszcze styczeń, bardzo pomogają wszystkie wpisy na stronę www.chcezobaczycwszystko.net. Jeśli do końca stycznia nie uda nam się zrealizować naszego planu o dystrybucji kinowej, to skupimy się na innym obiegu, między innymi na wydawnictwach DVD. Wszystkim moim współproducentom bardzo dziękuję za cierpliwość i proszę o jeszcze trochę czasu. Nikt nie zdeycduje się pokazywać tego filmu w kinach, jeśli wcześniej wyślę w Polskę kilkaset jego kopii.
10 pażdziernika 2009
Dzieje się dużo. Pierwsze pięć odcinków Plebanii w mojej reżyserii już gotowych. Jest duża szansa, że moja przygoda z tym serialem będzie jeszcze trwać. W międzyczasie zaczynam naukę na kierunku scenariopisarstwa w PWSFTviT, oraz staram się rozwijać swoje projekty, głównie 'Dziewczynę z bagażnika'. Wolno to wszystko się rozwija. Wkrótce więcej informacji.
17 września 2009
Zdjęcia do Plebanii już za mną, obecnie kończę montaż. Ostatnie trzy tygodnie to była dla mnie ogromna lekcja. Spotkałem wspaniałych aktorów, miałem super ekipę i bardzo bardzo dużo się nauczyłem, zarówno na planie, jak i potem podczas analizy materiałów z moim producentem. Z jednej strony po takiej szkole czuję się dużo pewniej jako reżyser, z drugiej widzę jednak czego mi jeszcze brakuje i na co powinienem zwracać uwagę. Wszystkich namawiam do oglądania Plebanii, najlepiej już teraz, żebyście orientowali się w wątkach, gdy emitowana będzie moja transza. Od poniedziałku do piątku, TVP1, godzina 18.00. Zapraszam.
22 sierpnia 2009
Nasza walka o wprowadzenie filmu do kin wciąż trwa, choć z uwagi na wakacje i sezon urlopowy i wiele innych czynników na razie efektów nie widać. Po wakacjach będziemy już przygotowywać ekskluzywne wydanie dvd z filmem, które roześlemy do wszystkich osób, dzięki którym powstał ten film. Równocześnie angażuję się już w kolejne projekty. Kto był na premierze, ten wie, że od 31 sierpnia zaczynam zdjęcia jako reżyser do Plebanii, odcinki 1356 - 1360. Emisja w TVP od 12 października. Oglądajcie.

Sprostowanie: wcześniej napisałem, że mam być głównym reżyserem Plebanii, co okazało się być niefortunnym sformułowaniem. Głównymi reżyserami są panowie Wojciech Solarz i Jerzy Łukaszewicz.
12 sierpnia 2009 - Wszystko nie w Gdyni
Pierwszy polski film finansowany przez internautów nie znalazł uznania w oczach komisji kwalifikacyjnej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnychw Gdyni. Oficjalnie z powodu nieregulaminowego czasu projekcji, który dla filmow niezależnych wynosi minimum 30 minut. Na 17 filmów przyjętych w tym roku aż 6 ma poniżej 30 minut. Drugim oficjalnym powodem jest fakt, że film był wyprodukowany przed 1 września 2008 roku. Uważni czytelnicy tej strony zapewne zauważą, że gotwy film na taśmie odebrałem w kwietniu tego roku, co poprzedziły zgranie dźwięku i korekcja barwna, procesy które przeważnie robi się przed końcem produkcji. Ciekawostką jest też fakt, że kilka tygodni temu przedstawiciele festiwalu dzwonili do mnie i namawiali, abym zgłosił film do konkursu.
31 lipca 2009
Po premierze troszkę przycichło, choć wystąpienie moich wspaniałych aktorów narobiło trochę zamieszania.
http://plejada.pl/2,22069,news,1,1,zmuda_trzebiatowska_apeluje_do_internautow
http://wiadomosci.onet.pl/2012339,19,1,1,,item.html
http://moviecorner.pl/2009/07/29/chcesz-zobaczyc-wszystko/
W najbliższym czasie pojawią się kolejne filmy z serii 'Wszystkonetowe apele znanych ludzi do internautów'. W międzyczasie staramy się wprowadzić film do dystrybucji kinowej. Trwają rozmowy, jest wstępne zainteresowanie, jednak wiele się jeszcze musi zdarzyć, zanim ten film trafi na ekrany w całym kraju. Wciąż możecie pomóc, zapraszam na stronę www.ChceZobaczycWszystko.net
21 lipca 2009 - Marta i Mateusz apelują do internautów
W sieci pojawiły się filmy z Mateuszem i Martą, którzy namawiają internautów do wsparcia naszej kolejnej akcji związanej z dystrybucją filmu w kinach. Jeśli udało im się was przekonać, to poślijcie te linki dalej.
Marta: http://www.youtube.com/watch?v=LpKRftoEr7M
Mateusz: http://www.youtube.com/watch?v=pfu2F4YtV9s
To początek kolejnej naszej akcji, wspaniałej serii filmów pt. 'Wszystkonetowe apele znanych ludzi do internautów'.
19 lipca 2009 - media wciąż szaleją
Przedstawiam niewielki artykuł o naszym filmie w dzienniku Echo Miasta:
http://wszystko.net/media/echomiasta16lipca.jpg
Ciekawie zrobiło się też w serwisach plotkarskich. Oto jedna z największych sensacji ostatnich tygodni, która wywróciła polski szołbiznes do gory nogrami:
http://www.pudelek.pl/artykul/18512/zmuda_znow_stroi_fochy/
My tymczasem staramy się przekonać do naszei idei kina i dystrybutorów. W tym tygodniu pierwsze spotkania z przedstawicielami sieci kin. Trzymajcie kciuki i wpisujcie się na stronę http://wwww.chcezobaczycwszystko.net
10 lipca 2009 - media szaleją
Małe podsumowanie medialnego szumu premierowego. Na premierze zjawiło się kilku fotoreporterów i kilka stacji telewizyjnych. Mówili o nas w Wydarzeniach Polsatu, Co Za Tydzień TVN, udzielałem wywiadu do Wiadomości TVP, TVN Warszawa, byłem gościem w TVN24.
Na kilkunastu portalach znalazła się taka notka:
http://wiadomosci.onet.pl/2004743,19,item.html
Jest też bardzo ciekawa recenzja:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wszystko_o_wszystkim_i_o_nas_wszystkich_102972.html
Mój wywiad w Radiu Kampus sprzed tygodnia:
http://wszystko.net/media/kampus2lipca_1.mp3
http://wszystko.net/media/kampus2lipca_2.mp3
Na koniec bardzo ciekawy wątek dotyczący nieobecności Marty na premierze:
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/zmuda-wstydzi-sie-starego-filmu_101509.html
http://vipnews.pl/page,article,aid,5915,pid,1,index.php
http://pomponik.pl/news/zmuda-trzebiatowska-wstydzi-sie-przeszlosci,1334849,4234
http://www.kaprysy.pl/7082/krotka-pamiec/
Marta żałuje, że nie była z nami na premierze, ale od kilku dni kręci nowy film i, jak się okazało, wypadły jej zdjęcia nocne. Ja też żałuję, bo szczególnie teraz, gdy staramy się wprowadzić ten film do kin, jej wsparcie byłoby bardzo cenne. Mam jednak nadzieję, że Marta jeszcze nam pomoże przy tym projekcie.
7 lipca 2009 - po premierze
W końcu! Na trzech pokazach dzisiejszego dnia było około 500 osób. Reakcje publiczności wspaniałe. Dużo znajomych, dużo mediów, dużo ciekawych rozmów po projekcjach. Zaczęliśmy o 20.00 pokazem dla branży, mediów i zaproszonych gości. Antek się spóźnił z powodu zdjęć i dojechał dopiero na pokaz o 21.30, Misiek jak zwykle nie odbierał telefonu, mimo że jeszcze wczoraj obiecywał, że na pewno będzie. Marta od trzech miesięcy bez zmian nie odpowiadała na nic, a jej agentka od trzech miesięcy czekała na potwierdzenie. Na szczęście był Mateusz (który akurat dziś dostał jedną z głównych ról w nowym serialu TVP) i Staszek z Joasią grający rodziców. Była też większośc ekipy, nasi przyjaciele i rodziny. Generalnie było zajebiście. Czas na kolejne projekty: www.dziewczynazbagaznika.pl
5 lipca 2009 - media szaleją
1 lipca 2009
Na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiła się informacja o naszym filmie:
http://pisf.pl/index.php?kategoria=412&tresc=eb9e7a8a5afd10b
Informacja ta została okraszona mini wywiadem, w którym wyjawiam tajemnicę i zdradzam co zrobić, by spełnić swoje marzenia. Kto nie wie, niech czyta:
http://www.pisf.pl/index.php?kategoria=1854&tresc=f4d91504601303e
30 czerwca 2009 - wykop
Informację o naszej super akcji wrzuciłem na wykop:
http://www.wykop.pl/link/203657/24latek-zebral-pieniadze-na-film-
przez-internet-czas-na-dystrybucje-w-kinach

W ciągu doby mieliśmy prawie 6000 wejść, na stronę dopisało się ponad 550 osób. Miło.
29 czerwca 2009 - plakaty i teaser
Niektórzy może nie wiedzą, ale na co dzień prowadzę pierwszą w Polsce firmę specjalizującą się w produkcji materiałów promocyjnych do filmów, głównie zwiastunów i plakatów. Wreszcie przyszedł czas na prace nad naszym filmem. Przedstawiam trzy oficjalne plakaty do filmu 'Wszystko':
http://wszystko.net/presspack/wszystko_plakat_teaser.jpg
http://wszystko.net/presspack/wszystko_plakat1.jpg
http://wszystko.net/presspack/wszystko_plakat2.jpg
W sieci dostępny jest też pierwszy teaser naszego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=uX2nnCghsIM
27 czerwca 2009 - Wszystko na Tofifest
Nasz film jako jeden z sześciu polskich zakwalifikował się do konkursu filmów krótkometrażowych na festiwalu Tofifest w Toruniu. Projekcje odbędą się 1 i 2 lipca w blokach rozpoczynających się o 12.00. Wszystkich, którzy będą wtedy w Toruniu serdecznie zapraszam. Program festiwalu dostępny na stronie www.tofifest.pl
25 czerwca 2009 - Wszystko w Teleexpressie
No i tak. Był Wyrzykowski w Teleexpressie dziś, ale było mnóstwo innych ważności i się nie pomieścił ani wybitny aktor młodego pokolenia w swym nowym kapeluszu, ani adres strony internetowej, coby tych ludzików telewidzów gdzieś odesłał i potencjał takiego nadania w telewizji na coś przekuł. Już dwa razy w swej historii byliśmy w Teleexpressie i po każdym naszym występie okraszonym adresem strony wizytowało ją potem ponad cztery tysiące osób. Po dzisiejszym występie zbłądziła na nią niecała setka internautów, prawie dwa razy mniej niż wczoraj. Występ mój solowy możecie obejrzeć tutaj:
http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/25062009-1700
Przy okazji naszej nowej fali promocyjnej odświerzaliśmy stare kontakty i żalem stwierdziłem, że część sprzyjających nam wcześniej redakcji przestała istnieć. Nie ma już magazynu Razem, magazynu Total Fun, i co najbardziej mnie smuci, mojego ulubionego branżowego pisma Film & TV Kamera. Żal.
19 czerwca 2009 - Media szaleją
Staramy się zainteresować media naszą nową akcją www.ChceZobaczycWszystko.net. Dzięki dzisiejszej publikacji w Dzienniku na stronę dopisało się ponad 200 osób chętnych obejrzeć nasz film. Zapraszam do przeczytania artykułu:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article401333/polscy_internauci_
wyprodukowali_komedie_.html
15 czerwca 2009 - Jest data premiery
W końcu! Zorganizowanie pokazu premierowego trwało dłużej niż zorganizowanie planu zdjęciowego, ale wreszcie ogłaszamy nieodwołalną datę premiery. Zapraszamy wszystkich 7 lipca do kina Muranów. Każdy może przyjść na jeden z otwartych pokazów, jakie odbędą się tego dnia o godzinie 21.30 i 22.00. Po projekcji będzie można napotkać twórców i powiedzieć im prosto w oczy, co się myśli o filmie i całej tej akcji zbierania na film przez internet, a ja się będę tłumaczył, czemu to wszystko tyle trwało.
8 czerwca 2009 - Festiwal Kafla
Wszystkich mieszkańców Warszawy zapraszam w dniach 9-10 czerwca do mojego wspaniałego liceum im. Stanisława Staszica na Festiwal Filmów Licealnych Kafla. Filmy najmłodszych twórców z całej Polski będą oceniane przez profesjonalne jury złożene ludzi z pierwszych stron gazet. Wśród nich Ilona Łepkowska, Zbigniew Hołdys i młody reżyser, który na swój film zbierał przez internet. Mamy nadzieję, że na tym festiwalu ten młody reżyser wreszcie ogłosi datę premiery swojego filmu.
Zapraszam na stronę festiwalu http://kafla.pl
23 maja 2009
Ponieważ niemożliwością jest zsynchronizowanie kalendarzy moich wspaniałych i rozchwytywanych aktorów, postanowiłem zorganizować premierę, nawet jeśli niektórzy nie będą mogli się pojawić. Szkoda, ale co zrobić, skoro tacy rozchwytywani. Termin premiery na początku tygodnia. Tymczasem miło mi poinformować, że 'Wszystko' weźmie udział w konkursie TofiFest, który na przełomie czerwca i lipca odbywa się w Toruniu.
11 maja 2009
Z datą premiery staramy się wpisać w kalendarz naszych rozchwytywanych aktorów, co okazuje się być zadaniem niesamowicie trudnym. Bardzo mi zależy, żeby jak najwięcej z nich było na premierze, ale też chcę jak najszybciej pokazać film i zamknąć już ten etap. Mam nadzieję, że wyjaśni się to w ciągu kilku dni.
W międzyczasie zachęcam do przeczytania krótkiego wywiadu ze mną:
http://moviecorner.pl/2009/05/11/artur-wyrzykowski-dla-moviecornerpl/
27 kwietnia 2009
Koniec! Mamy kopię flimu na 35mm. Na festiwalu Off Camera zrobiliśmy kilka pokazów fokusowych naszego filmu. Przy okazji nie odmówiłem sobie udzielniea miłego wywiadu na krakowskim rynku:
http://krak.tv/kategoria-24,film-164.html
Teraz czeka nas premiera, a po niej niezwykle trudny etap dystrybucji. Dokładna data pokazu premierowego w Warszawie będzie znana w tym tygodniu.
18 kwietnia 2009
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=54146&strona=niezalezne
Premiera coraz bliżej, 7 maja mijają dokładnie dwa lata od rozpoczęcia zdjęć. Fajnie byłoby pokazać film do tego czasu.
13 kwietnia 2009
Na naszą nową superstronę www.ChceZobaczycWszystko.net w ciągu tygodnie weszło kilkaset osób, z czego prawie 200 dopisało się do listy. Mam nadzieję, że media pomogą przy tej akcji i wpisów będzie dużo więcej.
Wciąż nie wiemy jeszcze, kiedy jest premiera. Staramy się to ustalić z kinem, aktorami i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, który miał ogromny wkład ten film. W tym tygodniu ma być gotowa finalna kopia filmu.
6 kwietnia 2009 - kto chce zobaczyć Wszystko?
Dziś nasz projekt wchodzi w kolejny, bardzo ważny etap. Staramy się wprowadzić ten film do kin, a do tego jeszcze raz potrzebna jest Wasza pomoc. Zapraszam na:
www.ChceZobaczycWszystko.net
5 kwietnia 2009 - zgranie dźwięku
Wczoraj w Toyi zgrywaliśmy dźwięk. Przez piętnaście godzin nasza wspaniała dźwiękówka Paulina Bocheńska wraz z realizatorem Piotrem Knopem przystosowywali dźwięk do warunków odsłuchu kinowego. Wczoraj w telewizji można było obejrzeć Weekendowy Magazyn Filmowy, a w nim między innymi pasjonującą historię zbierania pieniędzy na film przez internet:
http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/weekendowy-magazyn-filmowy/
wideo/04042009

Wczoraj też pierwszy raz miałem okazję zobaczyć na sali kinowej flim z taśmy 35mm i finalną wersją dźwięku. Jest zajebisty. Wkrótce premiera.
3 kwietnia 2009
Dziś odebrałem z Laboratorium kopię niemą, czyli ostateczną wersję obrazka na 35mm bez dźwięku. Ależ emocje! Jutro zgranie dźwięku w Toyi.
1 kwietnia 2009 - naświetlanie
W końcu! Dziś po wielu opóźnieniach dostarczyłem do naświetlenia pliki dpx. Niestety nie mam fotostory z tego wydarzenia, bo cały mój udział ograniczył się tylko do przekazania dysku. W weekend zgranie dźwięku w Toyi. Premiera na pewno przed Oskariadą. Terminy wkrótce.
24 marca 2009 - media szaleją
Im bliżej wiosny, tym większe zainteresowanie mediów. Oto krótki wywiad ze mną, którego dziś rano słuchali słuchacze Programu Pierwszego Polskiego Radia:
http://wszystko.net/media/polskieradio26marca.mp3
Wczoraj była też u nas ekipa Weekendowego Magazynu Filmowego TVP 1 i przeprowadziła ogromnie długie wywiady ze mną i Mateuszem. Emisja programu na początku kwietnia.
10 marca 2009
Niestety naświetlenie odsunęło nam się trochę w czasie, jednak wkrótce powinniśmy mieć je już za sobą. Mam jednak jeden konkret. Bardzo chcę pokazać film na festiwalu Oskariada, który startuje już 22 kwietnia w Kinotece. Premierowy pokaz w Muranowie musi być wcześniej.
16 lutego 2009 - Zamknięcie listy
Za nami kolejny etap. Z obecną listą darczyńców finalizujemy napisy do filmu. Finalny rendering w najbliższych dniach i gdyby okazało się, że coś jeszcze wpłynęło na konto, to może uda mi się dodać to nazwisko do filmu, ale nie gwarnatuję. Gwarantuję jednak, że wszyscy, którzy od tej pory będą wpłacać pieniądze, zostaną wymienieni na tej stronie, która będzie działać do końca świata, oraz dostaną płytkę z filmem. Zapraszam. Następny krok to naświetlanie w firmie Chimney Pot. Już w przyszłym tygodniu.
13 lutego 2009
Wczoraj padł absolutny rekord w ilości odwiedzin, ilości wpłat i sumie wpływów w ciągu całej, wieloletniej historii projektu. Wielkie dzięki dla wszystkich! Tak więc dzięki informacji w Teleexpresie, notce na Onecie, Stopklatce, (i kilku innych miejsach, do których na razie nie dotarłem) dnia 12 lutego na stronę weszło 1290 osób, z czego 160 wsparło film finansowo przelewając w sumie 3031 zł. Wow! Dzięki.
http://www.tvp.pl/informacje/teleexpress/wideo/12022009-1700
http://film.onet.pl/zwiastuny/5263,1914903,274,newsy.html
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=52413&klik=powiaz
5 lutego 2009
Kończmy wreszcie ten film! Kto chce wypatrzeć swoje nazwisko w napisach końcowych ma tylko kilka dni, żeby wesprzeć ten projekt finansowo. W walentynki zamykamy listę! Wszyscy, którzy wpłacą pieniądze po tym terminie znajdą się na stronie w dziale 'pomogli'. Zapraszam do współpracy! Każda dyszka się przyda!
30 grudnia 2008 - korekcja barwna
Dziś zakończył się kolejny, długo oczekiwany etap produkcji naszego filmu. Korekcja barwna. Po wielu godzinach ciężkiej pracy kolorysty Ani Sujki, operatora Michała Szewczuka i przy mojej niewielkiej pomocy udało się osiągnąć wspaniały efekt. Co by nie mówić o scenariuszu, to nasz film jest bardzo, bardzo ładny. Taki delikatnie miękki, ale też żywy, nasycony. Ponad dwadzieścia tysięcy pięknych obrazków. Teraz robimy animacje i staramy się powiększyć listę darczyńców. Oto fotostory ukazujące kulisy naszej ciężkiej pracy:
http://wszystko.net/zdjecie.php?id=187
20 grudnia 2008
Materiał już zeskanowany, korekcję barwną mamy 29 i 30 grudnia. W tym samym czasie nasz animator, Tomek Gajewski, animuje czołówkę, tyłówkę i gwiazdki, w które patrzy mój bohater siedząc przed klubem i marząc o miłości. Tomek mówi, żebym jak najszybciej zamknął listę współproducentów, bo inaczej on nie zamknie tyłówki, a wtedy ja nie zamknę procesu postprodukcji. Po świętach pojawi się konkretna data, do kiedy można wpłacić dyszkę, aby Tomek zdążył umieścić nazwisko darczyńcy w napisach.
16 grudnia 2008
Dzieje się. W tym tygodniu czeka mnie skanowanie, czyli kopiowanie wybranych klatek do komputera. Korekcję barwną będziemy mieli jednak dopiero po świętach. Pojawią się zdjęcia na stronie. Przy okazji namawiam do zostania współproducentem filmu. Lista niedługo zostanie zamknięta, a mi każda dycha się przyda.
29 listopada 2008
Kolejny festiwal! Kilka dni oglądania filmów, a potem, zgodnie z zapowiedziami Laboratorium, na początku grudnia bierzemy się do roboty i skanujemy, kolorujemy, naświetlamy itd. Bardzo bardzo chcę już zamknąć ten projekt i zająć się czymś innym. Kończę teraz tekst na półgodzinną fabułkę, mam nadzieję w styczniu lub lutym zrobić zdjęcia. Tym razem nie na taśmie, prościej.
10 października 2008
Dziś rozpoczyna się Warszawski Festiwal Filmowy, przede mną dziesięć dni siedzenia w kinie. Co do filmu, to dzięki mojej firmie artcore coraz mniej brakuje mi do zamknięcia budżetu. Równocześnie przypominam, że wciąż można zostać współproducentem, każda pomoc się przyda. Dalsze prace postprodukcyjne możliwe będą dopiero w listopadzie, ze względu na przeprowadzkę Laboratorium. No nic. Czekamy i szykujemy się do kolejnych projektów.
20 września 2008
Jest dramat. Obejrzałem wszystkie filmy konkursowe i więkoszść panoramy i dochodzę do wniosku, że w Polsce za łatwo jest zrobić film. Jest zbyt wiele scenariuszy, które nie powinny być realizowane w formie w jakiej ja je oglądam na ekranie. Lubię oglądać film i wiedzieć jaki jest jego gatunek, lubię widzieć, że bohater świadomie lub nieświadomie do czegoś dąży, lubię punkty zwrotne, lubię jak mi reżyser opowiada obrazkiem, a nie ustami bohaterów literaturę wykłada, lubię jak każda scena jest po coś i lubię jak cały film jest dobrze wymyśloną konstrukcją.
Z filmów prezentowanych na festiwalu szczególnie polubiłem dwa: 'Cztery noce z Anną' Jerzego Skolimowskiego i '33 sceny z życia' Małgorzaty Szumowskiej. Bardzo dobre filmy. Polecam.
15 września 2008
Kończymy film! Trochę to jeszcze potrwa, bo nasz największy partner, Laboratorium obecnie zmienia siedzibę i będziemy mogli zająć się postprodukcją dopiero w połowie października. Czeka nas zatem: skanowanie, korekcja barwna, naświetlenie, zgranie dźwięku, negatyw tonu i naświetlenie kopii wzorcowej. To tak w skrócie. Cała postprodukcja zamknie się w kwocie trzydziestu tysięcy. Każda dyszka się przyda, wciąż można zostać współproducentem filmu.
5 września 2008 - początek końca postprodukcji
Na początku roku założyłem firmę [www.artcore.pl] i mimo, że jeszcze nie udało mi się odłożyć trzydziestu tysięcy, to jednak moja sytuacja czyni ze mnie wiarygodnego pożyczkobiorcę! Tak więc pożyczam brakującą kaskę i kończę Wszystko! Na tej super stronie będziecie mogli znaleźć szczególiki i aktualności dotyczące bardzo drogiego i skomplikowanego procesu postprodukcji filmu kinowego. Na początek Laboratorium. Szczegóły w przyszłym tygodniu.
7 sierpnia 2008
Jak podaje największy polski portal o tematyce filmowej, jest już znany reżyser nowego młodzieżowego serialu, o którym przez ostatnie tygodnie rozpisują się media. Szansę sportretowania młodego pokolenia Polaków dostał człowiek kojarzony dotąd przede wszystkim z innowacyjnym podejściem do zbierania funduszy na film. Więcej na temat projektu i jego reżysera znajdziecie na stronach Filmwebu:
www.filmweb.pl/Nasz+serial+-+poznaj+re%C5%BCysera%2C+wypowiedz
+si%C4%99+na+forum,News,id=45120

Zapraszam również na stronę internetowego castingu, w którym wzięły już udział setki osób z całej Polski:
www.naszserial.pl
4 sierpnia 2008
Ostatnio niewiele mam do napisania bo niewiele się dzieje. Miałem pomysł, żeby założyć firmę i zarobić pieniądze na dokończenie filmu, ale okazało się, że nie jest tak łatwo odłożyć trzydzieści tysięcy. Na horyzoncie pojawiła się jednak kolejna opcja. Jest wielce prawdopodobne, że na jesieni będę reżyserował i formatował nowy młodzieżowy serial dla telewizji. Będzie to dla mnie duże wyzwanie, wielka przygoda i szansa dokończenie postprodukcji 'Wszystkiego'. Szczegóły wkrótce.
22 czerwca 2008
Stało się! W końcu po wielu miesiącach starań trafiłem na łamy najbardziej pożądanego pisma przez wszystkie kobiety świata! Cosmobarometr sprawdził, co jest sexy, a co nie jest. Mój nowatorski projekt związany z tą stroną znalazł się oczywiście w dziale sexy! Ju-hu! Dziękuję wszystkim moim fankom.
http://wszystko.net/media/cosmoczerwiec.jpg
9 czerwca 2008
Na pewno wielu z was chce mi pomóc, dobrze mi życzy i dzielnie kibicuje, ale z różnych powodów nie może lub nie chce powierzeć mi swoich pieniędzy. Nie szkodzi. Teraz macie szansę pomóc mi nie siągając do portfela. Wystarczy, że klikniecie w poniższe linki i jeśli przekona was to co tam zobaczycie, oddajcie swój głos.
http://www.mfestiwal.pl/mfilm/234
http://www.mfestiwal.pl/mplakat/538
Możecie oddać jeden głos dziennie. Dzięki.
4 czerwca 2008 - Wszystko w Koszalinie
Hmm. Zawsze liczyłem, że do wakacji na pewno uda się sfinalizować produkcję filmu i już jakiś czas temu zacząłem wysyłać roboczą wersję filmu na różne fesitwale. Niestety nie udało się jeszcze zebrać pieniędzy, a film w między czasie dostał się do konkursu krótkometrażowych debiutów na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Bardzo się z tego cieszę, ale niestety będę musiał pokazać tam niepokolorowaną wersję z bety. Szkoda.

Tymczasem coś nieśmiało drgnęło w kwestii sponsoringu. Skontaktował się ze mną jeden z polskich poratli aukcyjnych. Rozmowy trwają, może coś z tego będzie.
28 maja 2008
Pracuję starając się uzyskać zdolność kredytową. Szukam sponsora. Cierpliwości.
22 kwietnia 2008
No i nic. Minął kolejny tydzień i nic. Film czeka żeby go skończyć, a na niego czeka ponad czterysta osób, które mi powierzyły swoje pieniądze i którym bardzo dziękuję. Postanowiłem pożyczyć brakujące trzydzieści tysięcy i skończyć ten film jeszcze przed wakacjami. Szczegóły wkrótce.
15 kwietnia 2008 - nieustające poszukiwania sponsora
Film pokazany prasie, zmontowany i udźwiękowiony, kolejny tydzień leży i czeka. Niestety wciąż brakuje nam pieniędzy na postprodukcję. Nie chcę pokazywać ludziom półproduktu, nie chcę robić premiery z płytki dvd. Nie po to rozkręcałem całą tę akcję. Dlatego wszystkich, którzy mi pomogli i już się niecierpliwią w oczekiwaniu na film proszę o jeszcze trochę cierpliwości. Szukamy sponsora, na razie dostaliśmy same odpowiedzi odmowne, ale cały czas próbujemy zainteresować kogoś naszą ofertą. Wciąż liczymy też na wsparcie internautów i równolegle staramy się sami coś zarobić:
http://artcore.pl
31 marca 2008 - Wszystko w Tok Fm
Udało mi się zdobyć archiwalne nagranie z 14 marca bieżącego roku, gdy wraz z Anną Romanowską-Wróblewską z SFP gościłem u Patrycji Wanat w radiu Tok FM. Rozmawialiśmy jak zwykle o mojej superstronie, ale także o powstającym właśnie Studiu Munka. Kto wie już co takiego super jest w tej super stronie, ale nie wie co takiego super jest w Studiu Munka, niech się dowie z zapisu rozmowy. Oto zapis:
http://wszystko.net/media/tokfm14marca1.mp3
http://wszystko.net/media/tokfm14marca2.mp3
http://wszystko.net/media/tokfm14marca3.mp3
28 marca 2008 - teledysk dla Happysad
Wszyscy uważni czytelnicy tej strony pamiętają fakt, że w filmie jest wykorzystana piosenka zespołu Happysad pod tytułem Łydka. W zamian za tę wspaniałą Łydkę obiecałem zespołowi, że zrobię im wspaniały teledysk. Wyszło wspaniale. Oglądajcie:
http://pl.youtube.com/watch?v=bWY9JtcmyVw
23 marca 2008 - Wszystko w Wiadomościach TVP
Wczoraj wieczorem każdy, kto nie zmienił kanału po wieczorynce mógł zobaczyć mnie i Mateusza. Wraz ze ekipą Wiadomości TVP wróciliśmy na podwórko przy ulicy Ogrodowej i wspominaliśmy wspaniałe chwile podczas zdjęć. Materiał ze wspominek możecie obejrzeć poniżej.
Przy okazji pragnę przypomnięć, że wciąż można zostać współproducentem filmu. Teraz koncentrujemy się na szukaniu sponsora, ale każda, nawet najmniejsza kwota od internauty będzie pomocna w dokończeniu filmu.
http://wszystko.net/media/wiadomosci22marca.mp4
19 marca 2008 - Wszystko w Dzień Dobry TV
Dziś ja i najlepszy aktor młodego pokolenia gościliśmy na superwygodnej kanapie u Wojciecha Jagielskiego i Jolanty Pieńkowskiej. Opowiedziałem anegdotkę o tym, jak kiedyś w Warszawskiej Szkole Filmowej Zbigniew Hołdys dał mi to coś, co czyni ze mnie człowieka-bilborda, reżysera zbierającego na film. Bardzo ciekawa anegdotka i bardzo ciekawe to coś. Obejrzyjmy:
http://dziendobrytvn.onet.pl/1476541,aktualnosci.html
18 marca 2008
Minął kolejny tydzień, w którym nie znaleźliśmy sponsora na nasz film. Trudno. Może w tym się uda. Tymczasem zapraszam do przeczytania i obejrzenia bardzo fajnego materiału z premiery:
http://serwisy.gazeta.pl/film/1,22530,5024717.html
i przeczytania kolejnej bardzo ciekawej recenzji:
http://www.recenzenci.pl/recenzja/168/
11 marca 2008 - recenzje i wrażenia po konferencji prasowej
No i już. Film pokazany, pozostaje tylko słuchać głosów krytki, wyciągać wnioski i kolejne filmy robić lepsze. Zgrabna etiudka, ale bez rewelacji. Tak ogólnie brzmi werdykt prasy. Garść notek, na jakie natrafiłem w sieci:
http://pisf.pl/index.php?kategoria=412&tresc=18a7740a6f3284f
http://film.onet.pl/0,0,1707875,wiadomosci.html
http://film.wp.pl/id,85549,title,Pierwszy-pokaz-filmu-wspolfinansowanego...
http://www.zw.com.pl/artykul/1,229191.html

Na koniec zapraszam do przeczytania bardzo dobrej, choć krytycznej recenzji:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=44184

Jak się odniosę do tych zarzutów? Zgadzam się z większością. Ten film nie miał być rewolucją w polskim kinie, chciałem po prostu opowiedzieć historię jaką miałem do opowiedzenia tak dobrze jak tylko potrafię i jak najwięcej się przy tym nauczyć. Udało się. Jestem zadowolony z efektu końcowego, mimo iż film jest niepozbawiony błędów. Przede mną jeszcze długa droga i wiele muszę się nauczyć, na razie jestem tak dobry jak ten film. Dziękuję wszystkim, którym zawdzięczam tę wspaniałą przygodę i możliwość odbycia tak cennej lekcji. Mam nadzieję, że nie będziecie zawiedzeni. Premiera już wkrótce, jak tylko znajdziemy brakujące 40 tysięcy.
10 marca 2008
Dziś odbyła się konferencja prasowa i pierwszy pokaz naszego filmu. Dziennikarze tłumnie nawiedzili warszawską Kinotekę. Szczegółowe informacje na ten temat i jak zwykle przezabawne fotostory na naszej super stronie już jutro. Co mogę powiedzieć dziś, to że się cieszę, że w końcu pokazałem ten film. Reakcje ludzi nie były tak żywiołowe, jak marzyłem przez ostatni rok, że będą. Tłum nie śmiał się tam gdzie chciałem, żeby się śmiał (właściwie nie śmiał się prawie wcale), co jednoznacznie interpretuję jako swoją reżyserską porażkę. Mimo tego po projekcji usłyszałem dużo pozytywnych słów na temat naszego filmu. Jest dobrze.
5 marca 2008 - KONFERENCJA PRASOWA I PIERWSZY POKAZ FILMU!!!
Jak się dzieje! Płytka z naszym filmem trafiła w ręce Pani Agnieszki Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i już w najbliższy poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez biuro prasowe PISF. Dziennikarzom, którzy tłumnie nawiedzą warszawską Kinotekę zaprezentujemy od dawna wyczekiwany i obiecywany film! Tak!! Na razie pokaz tylko dla dziennikarzy i jeszcze nie z taśmy 35mm, bo na tę ciągle szukamy pieniędzy. Niezwykle miło mi jest poinformować, że konferencję uświetni swą obecnością Pani Dyrektor Agnieszka Odorowicz. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli prasy. W sprawach szegółów odsyłam do mojej wspaniałej pani od PR Sylwii Obryckiej 600417146
1 marca 2008
Minął kolejny miesiąc. NIe zgrywaliśmy dźwięku w Toyi z kilku powodów, także finansowych. Szukamy sponsora i promujemy naszą super stronę. Walczymy.
18 lutego 2008 - Wszystko w Życiu Warszawy
Kolejny wzmianka o najdłużej powstającym polskim filmie ukazała się w Życiu Warszawy. Za pamięć o naszym wyjątkowym projekcie dziękuję Natalii Bet, której współpracę z nami możena mierzyć już w latach. Wzmianka tu:
http://www.zw.com.pl/artykul/220240.html
Ja tymczasem rozsyłam po świecie oferty sponsoringowe i przygotowuję się do zgrania dźwięku, jakie już w najlibższy ponidziałek czeka nas w studiu dźwiękowym Toya w Łodzi. Pikantne informacje wzbogacone o jak zwykle przezabawne fotostory już wkrótce.
PS: Wciąż można zostać współproducentem filmu, do czego gorąco namawiam.
5 lutego 2008 - Wszystko w Total Fun
W najnowszym wydaniu magazynu Total Fun, który patronuje naszemu filmowi, znajdziecie kolejny ekskluzywny wywiad. Tym razem nie ze mną, ale z Martą Żmudą-Trzebiatowską, wschodzącą gwiazdą polskiego ekranu. Oto on:
http://wszystko.net/media/totalfun24luty.pdf
Mną media już się znudziły, od roku zbieram kasę na film i nikt tego filmu jeszcze nie widział. No nic, zbieram dalej. Zdaje się, że żaden filantrop nie oglądał Teleexpressu. Madonna też nie odpisuje.
30 stycznia 2008 - Wszystko w Teleexpresie
Media szaleją! Dziś miliony telewidzów Teleexpressu zobaczyło premierowo fragmenty filmu! Jest też miniwywiad ze mną, w którym wyjawiam na co wydałem pieniądze internautów i w którym odkrywam przed telewidzami zawiłości fabuły naszego filmu. Mam nadzieję, że oglądał to jakiś filantrop, który zechce wspomóc młodego zdolnego twórcę i umożliwić mu skończenie filmu. Zapraszam do oglądania:
http://wszystko.net/media/teleexpress30stycznia.mp4
29 stycznia 2008 - Wszystko w Rzeczpospolitej
Powoli przypominamy o sobie mediom, mając nadzieję, że pomoże to w zebraniu brakujących funduszy. Wczoraj napisała o nas Anna Brzezińska z Rzeczpospolitej. Zachęcam do przeczytania:
http://wszystko.net/media/rzeczpospolita28stycznia.pdf
Przy okazji przypominamy poprzednie artykuły, jakie ukazywały się w Rzeczpospolitej na przestrzeni ostatnich miesięcy. Bardzo dziękujemy gazecie i Ani za wsparcie. http://wszystko.net/media/rzeczpospolita11maja.pdf
http://wszystko.net/media/rzeczpospolita9maja.pdf
http://wszystko.net/media/rzeczpospolita9lutego.pdf
18 stycznia 2008 - pierwsza recenzja naszego filmu
Trwają rozmowy z kinami i szukanie funduszy na końcowy etap postprodukcji. Od dawna obiecana i zapowiadana premiera odbędzie się najprawdopodobniej w okresie walentynkowym w Kinie Muranów. W międzyczasie ukazała się pierwsza recenzja naszego filmu! W prestiżowym piśmie branżowym Film&TV Kamera 'Wszystko' zanalizowała Irena Gruca-Rozbicka. Zachęcam do przeczytania:
http://wszystko.net/media/kamera74grudzien.jpg
http://wszystko.net/media/kamera75grudzien.jpg
http://wszystko.net/media/kamera76grudzien.jpg
http://wszystko.net/media/kamera77grudzien.jpg
1 stycznia 2008
Koniec! Po wielu miesiącach ciężkiej pracy mamy film! Trwa 13 minut + 3 minuty napisów. Nie ustrzegliśmy się w nim błędów, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się stworzyć. Czy to dobry film i czy warto było rozkręcać całą tę akcję to już ocenicie sami. Przed nami jeszcze zgranie dźwięku i naświetlenie kopii w Laboratorium i wciąż potrzebujemy na to około 30 tysięcy złotych, także teraz koncentrujemy się tylko na akcji promocyjnej i szukaniu pieniędzy. Premiera prawdopodobnie na Walentynki.
16 grudnia 2007
W nadchodzącym tygodniu składamy obrazek z dźwiękiem i muzyką! Wszystko będzie skończone na dniach. Na początku roku czeka nas jeszcze wizyta w studiu dźwiękowym Toya i w Laboratorium. Zanim film trafi na taśmę, będziemy musieli znaleźć jeszcze 30 tysięcy. Wpłat na stronie coraz mniej, więc postanowiłem wziąć się do roboty i razem z przyjaciółmi, z którymi robiłem film, założyłem firmę. Zapraszamy na stronę:
http://artcore.pl
9 grudnia 2007
Serdecznie gratuluję Maćkowi Buchwaldowi, którego film 'Nie ma o czym milczeć' wygrał Europejski Festiwal Młodego Kina Efemka! Poniżej dokładny spis wszystkich nagród, jakie zdobył:
http://www.mlodekino.filmforum.pl/?str=146&lg=pl&lmnu=76&aktualnosci
Ciekawostką wartą zauważenia jest fakt, iż wszędzie ten festiwal jest uznawany jako piąty, gdyż jest kontynuacją festiwalu Skoffka. Jako człowiek, który stworzył Skoffkę i był jej dyrektorem przez 4 lata przypominam, że kontynuacją Skoffki jest Skoffka 5.
2 grudnia 2007
Największy megamistrz festiwalu to nagrodzony w Cannes film Juliana Schnabela ze wspaniałymi zdjęciami Janusza Kamińskiego Motyl i Skafander. Na polskich ekranach już od 18 stycznia.
25 listopada 2007
Postprodukcja filmu na ukończeniu. Paulina Bocheńska składa dźwięki, Krzysiek Paluchowski pracuje nad muzyką, a ja jadę na mój ulubiony festiwal do Łodzi. Camerimage.
12 listopada 2007
Informacja o naszym wyjątkowym projekcie pojawiła się w międzynarodowym portalu Film New Europe. Dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy osób z branży filmowej z całej Europy dowie się o naszym filmie. Super! Zachęcam do przeczytania (tekst po angielsku):
http://www.filmneweurope.com/content/view/433/1/
11 listopada 2007
Dziś rusza francuska wersja językowa naszej strony. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się dotrzeć do wielu nowych osób, którym spodoba się nasz pomysł i które zechcą nam pomóc. Wersja francuska powstała dzięki Wojciechowi Mosiejczukowi, a także dzięki Michałowi Kapko i Jackowi Laitierowi. Jeśli macie znajomych we Francji koniecznie przekażcie im ten adres:
http://aidemoiatournerunfilm.net/
9 listopada 2007
Dzieje się, dzieje! Wciąż potrzebujemy około 30 tysięcy, żeby skończyć film. Były czasy, kiedy mówiłem, że 50, ale ponieważ film trwa tylko 14 minut (plus napisy) to wystarczy 30. Paulina Bocheńska rzeźbi w dźwiękach, a ja kontynuuję karierę medialną. Wczoraj razem z Sylwią Obrycką, moją panią od PR, gościliśmy u Wojtka Łuszczykiewicza w programie 'Dobry Wieczór' w TVP Łódź. Zapraszam do oglądania [5mb]:
http://wszystko.net/media/dobrywieczor8listopada.mov
30 października 2007
Nasz film przebył długą drogę do Poczdamu, gdzie Paulina Bocheńska zajmuje się postprodukcją dźwięku. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze nagranie offów w studiu w Warszawie, a potem zgranie dźwięku w studiu Toya w Łodzi.
W międzyczasie ja i Maciej Gajewski zajmujemy się produkcją trailerów. Zapraszam do obejrzenia zwiastunu naszego autorstwa do thrillera 'Hiena', który ma premierę w najbliżdzy weekend. Mamy nadzieję, że zachęci was do wybrania się do kina: http://pl.youtube.com/watch?v=lmHlksF6b-0
18 października 2007
Film coraz bliżej. Przypominamy o sobie mediom:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=41036
14 października 2007
Już za tydzień Polacy wybiorą, czy chcą Polski solidarnej, czy liberalnej. Jako członek Stowarzyszenia Wybieram.pl angażuję się w kampanię mającą zwiększyć frekwencję wyborczą, szczególnie wśród młodych ludzi. Do udziału w kampanii zaprosiliśmy wielu znanych twórców filmowych, muzyków, prezenterów i dziennikarzy. Zapraszam do obejrzenia spotów:
http://pl.youtube.com/watch?v=mD81aVPMHZ4
I zapraszam na wybory. Głosuj. Głosuj jak chcesz.
http://kandydaci2007.pl
12 października 2007
Dziś rozpoczyna się Warszawski Festiwal Filmowy, czyli przez najbliższe dziesięć dni będę oglądał po kilka filmów dziennie. Was też zachęcam. Szczegóły i program na stronie festiwalu: http://wff.pl
W międzyczasie razem z Maciejem Gajewskim szykujemy kolejną wersję montażową. Wszystko będzie jeszcze krótsze, jeszcze lepsze, jeszcze zabawniejsze.
9 października 2007
W październikowym wydaniu magazynu Dlaczego opowiadam o naszym super filmie i super stronie. Paweł Rusak pytał skąd pomysły, czemu to wszystko tak długo trwa i jakie są plany na przyszłość. Zachęcam do przeczytania:
http://wszystko.net/media/dlaczego96pazdziernik.pdf
http://wszystko.net/media/dlaczego97pazdziernik.pdf
7 października 2007
Z cyklu 'muzyka filmowa': niestety w naszym filmie nie będzie można usłyszeć piosenki 'Dzień dobry, kocham cię' autorstwa Strachów Na Lachy. Zmontowaliśmy film i okazało się, że ta piosenka nie pasuje do historii, jaką opowiadamy.
Piosenką, która doskonale współgra z naszym filmem jest 'Łydka' grupy Happysad. Za możliwość wykorzystania utworu bardzo dziękuję Kubie Kawalcowi i całemu zespołowi, a także Beacie Mencel z SP Records. Zapraszam na oficjalną stronę grupy:
http://happysad.art.pl
Twórcą oryginalnej muzyki do filmu jest Krzysztof Paluchowski, a próbki jego dzieł będziecie mogli ocenić już wkrótce w odcinku z cyklu 'trailery'.
4 października 2007
Kolejny niezwykły wywiad z pamiętnego okresu zdjęciowego trafił w końcu do naszego archiwum. Ekipa Dzień Dobry TVN odwiedziła nas na planie, a kilka dni później ja i grający główną rolę Mateusz Banasiuk odwiedziliśmy Magdę Mołek i Jolantę Pieńkowską. Zapraszam do obejrzenia materiału z odwiedzin [25mb]:
http://wszystko.net/media/ddtvn19maja.mp4
1 października 2007
Zmontowaliśmy wszystko! Po wielu tygodniach w końcu urodził nam się film. Trwa 14 minut (nie licząc napisów końcowych) i jest wspaniały jak każde dziecko! Teraz do akcji wkracza Paulina Bocheńska, która między zajęciami w szkole filmowej w Poczdamie będzie udźwiękawiać nasz film. Czekają nas jeszcze konsultacje, pokazy testowe, zbieranie opinii i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to do wielkiej premiery będzie brakować nam jedynie trzydziestu tysięcy złotych na postprodukcję.
26 września 2007
Z cyklu 'wspominki' mam dla was audycję, którą w maju nadała radiowa Trójka, a która dopiero teraz trafiła do naszego przepastnego archiwum. Wywiady przeprowadzała Urszula Żółtowska. Miłego słuchania [15mb]:
http://wszystko.net/media/pr3maj.m4a
22 września 2007
Jak się dzieje! Powstały regionalne fundusze filmowe i pierwszy prywatny fundusz filmowy, został powołany pierwszy narodowy dystrybutor Fundacja Film Polski, a za trzy lata wybudowane zostanie miastczeko filmowe w Nowym Mieście nad Pilicą! Jest coraz więcej pieniędzy, powstaje coraz więcej filmów, polskie kino jest coraz lepsze!

Z polskich filmów w nadchodzącym sezonie szczególnie polecam waszej uwadze następujące tytuły: Sztuczki Andrzeja Jakimowskiego, Ogród Luizy Macieja Wojtyszko, Wszystko będzie dobrze Tomasza Wiszniewskiego, Pora umierać Doroty Kędzierzawskiej, Benek Roberta Glińskiego, Hania Janusza Kamińskiego, Raj za daleko Radosława Markiewicza.

Pełny werdykt jury 32. Festiwalu Polskich Filmów Faburalnych znajdziecie tutaj:
http://fpff.pl/node/17983
17 września 2007
Nowe kontakty, nowe inspiracje i sześć polskich filmów dziennie, czyli wakacje nad morzem. Dziś rozpoczyna się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku również nie pokazują tu mojego filmu, ale do kolejnego festiwalu mamy cały rok, więc powinniśmy zdążyć. Montaż prawie ukończony, teraz czeka nas udźwiękowienie i dalsze szukanie pieniędzy.
13 września 2007
Z cyklu 'opowieści z montażowni' przedstawiamy historię naszego filmu opowiedzianą przez montażystę Macieja Gajewskiego:

Ciii... Na stole leży film. Trzeba go tylko znaleźć. Po cichu. Nie można go spłoszyć. Ostrożnie i delikatnie, klatka po klatce wyciąć dla widzów kilkanaście minut filmu z kilku godzin materiału. Czasem film nie chce być zbyt łatwo odnaleziony. Chowa się wtedy między scenami, zagrzebuje w ujęciach i czai w niepozornych kadrach. Czasem spali nawet dysk. Im lepiej się schowa tym większa satysfakcja z jego odkrycia.

Znaleźliśmy go wreszcie! Tylko cały czas ma zwichrowaną czuprynę i przydługie rękawy. Warto poświęcić mu jeszcze chwilę, przyciąć tu i ówdzie, zanim 'wszystko' trafi na swoje miejsce - ekrany kin.
10 września 2007
Po wielu tygodniach ciężkiej pracy, walki z przeciwnościami losu i spalonymi dyskami wreszcie zbliżamy się do końca montażu. Jest dobrze. Masa błędów w tym naszym filmie, ale oglądam go i strasznie się jaram.
6 września 2007
Wraz z początkiem roku szkolnego na rynku zadebiutował nowy magazyn młodzieżowy Maturzysta, skierowany do uczniów liceów, bez względu na to, w której są klasie. Swoją twarzą firmuje go pewien młody reżyser, który założył stronę internetową, aby spełnić swoje marzenie i nakręcić film. Wow. To moja pierwsza okładka.
Poniżej okładka i bardzo interesujący wywiad, jaki przeprowadziła ze mną Marta Sarnacka. Wywiad ilustrowany jest zdjęciem z kolekcji 'najgorętsze gwiazdy polskiego showbiznesu'.
http://wszystko.net/media/maturzysta.jpg
http://wszystko.net/media/maturzysta.pdf
2 września 2007
Do grona naszych patronów dołączył pierwszy polski podcast w Ameryce! Polskie Detroit to podcast prowadzony przez Łukasza Witkowskiego, przeznaczony dla polskojęzycznych mieszkańców stanu Michigan. Zapraszam do posłuchania najnowszej audycji, w której wyjawiam między innymi czemu tak długo film się montuje i kiedy w końcu będzie obiecana premiera w kinie. Z redakcją w Stanach łączyłem się za pomocą programu Skype, stąd moje wypowiedzi są nieco mniej zrozumiałe niż zwykle. Miłego słuchania [27mb]:
http://www.polskiedetroit.com/viewmore.php?nid=144s
25 sierpnia 2007
Już ponad 400 osób wsparło nasz projekt! Dziękuję wszystkim. Do premiery kinowej brakuje nam jeszcze czerdziestu tysięcy złotych i czuję, że bez wsparcia zachodu może się nie udać. Dlatego postanowiłem zainteresować zachodnie media naszą wspaniałą ideą i wysyłam notki prasowe wszystkim po kolei, mając nadzieję, że ktoś to gdzieś opublikuje i przeczytają o tym tysiące osób. Aktualnie przerabiam tę listę:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_newspapers
17 sierpnia 2007
Wczoraj Kasia Łuka i Krzysiek Róg na antenie Radia Kampus wypytywali mnie o sprawy dotyczące filmu, strony i mojej reżyserskiej drogi życiowej. W rozmowie brał udział także Remigiusz Grzela, twórca Salonu Promocji Talentów Parnas. Z dwugodzinnego wywiadu wybrałem najbardziej pikantne fragmenty. Starałem się mówić wyraźnie. Zachęcam do posłuchania [15mb]:
http://wszystko.net/media/kampus16sierpnia.m4a
10 sierpnia 2007
Krzywa akcja. Spalił nam się komputer, na którym montowaliśmy. Większość pracy musimy wykonać jeszcze raz. Plus tego taki, że jak się coś robi po raz drugi, to się robi lepiej. Minus to duże opóźnienie. Walczymy. Jak tylko zmontujemy film, to staniemy przed poważnym problemem pod tytułem: brak pieniędzy na postprodukcję. Tutaj walczymy nawet bardziej.
3 sierpnia 2007
Kolejny bardzo fajny wywiad ze mną znajdziecie w sierpniowym wydaniu magazynu Hot. Zapraszam:
http://warszawa.hotmag.pl/artykuly.php?artykul=2507
1 sierpnia 2007 - rusza niemiecka i hiszpańska wersja strony!
Rozszerzamy ekspansję na rynki zachodnie i liczymy na wsparcie setek milionów niemiecko i hiszpańsko języcznych mieszkańców naszego globu. Nowe wersje językowe powstały dzięki Wiktorii Maksjan, Ani Iwanowskiej, Arkowi Cywińskiemu, a także koleżankom i kolegom z Kompilacji. Zapraszam:
http://hilfmireinenfilmzudrehen.de oraz http://ayudamehacerunapelicula.es
Jeśli macie znajomych w krajach niemiecko lub hiszpańsko języcznych to koniecznie pokażcie im tę stronę. Dzięki.
30 lipca 2007
Już po festiwalu. Przez jedenaście dni obejrzałem kilkadziesiąt filmów, niestety wiele pozbawionych fabuły. Najbardziej polecam wam nagrodzony w Cannes mega mistrzowy 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, a także Persepolis oraz Reprise. Wszystkie te filmy pojawią się w polskich kinach w najbliższym sezonie.
Tymczasem wracamy do pracy. Akutalne informacje to: montaż do połowy sierpnia, udźwiękowienie do końca sierpnia, premiera pod koniec września. Wszystko się uda, jeśli zdobędziemy brakujące pieniądze. Może dzisiejszy artykuł w Gazecie Wyborczej coś zmieni:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,4349288.html
22 lipca 2007
Zapraszam do przeczytania wywiadu, jaki dla magazynu Razem przeprowadził ze mną Paweł Kurek. Wywiad znajduje się też na stronie naszego patrona:
http://www.magazynrazem.pl/wszystko.html
19 lipca 2007
Dziś otwarcie festiwalu Era Nowe Horyzonty. Z tego powodu odrywam się od pracy i jedę do Wrocławia, aby wzbogacać wyobraźnię i doskonalić warsztat reżyserski poprzez oglądanie pięciu filmów dziennie.
http://eranowehoryzonty.pl
17 lipca 2007
Z cyklu opowieści z montażowni: prace postępują powoli, ale jak coś ma być dobre, to wymaga czasu. Nadeszła chwila na pierwsze podsumowania efektów naszej pracy. Jest dobrze. Oczywiście mnóstwo rzeczy mogliśmy zrobić lepiej, popełniliśmy dużo błędów, ale zrobiliśmy film, który oglądam i który mi się podoba. Zanim inni będą mogli go ocenić, czeka nas jeszcze wiele pracy, kilka rzeczy chcemy pozmieniać, wyprostować, wyrzeźbić. Montaż trwa.
5 lipca 2007
W oczekiwaniu na premierę mam dla was tak zwaną gratkę. Oto jeden z moich pierwszych filmów, zrealizowany 4 lata temu na żyrardowskim targu wspólnie z Maciejem Gajewskim. Coś dla miłośników sałatek owocowych i sportów ekstremalnych. Zobaczcie co wyszło z połączenia melona i kamery:
http://youtube.com/watch?v=G-lxf5-eQDQ
3 lipca 2007
Z cyklu życie gwiazd: nasz wspaniały aktor wcielający się w postać młodego idealisty, Mateusz Banasiuk, został studentem Akademii Teatralnej w Warszawie, której absolwentami są już pozostałe młode gwiazdy naszego filmu: Marta Żmuda-Trzebiatowska i Antoni Pawlicki.
Tymczasem Bolek Kielak, nasz drugi asystent w pionie operatorskim, po wakacjach rozpoczyna naukę w PWSFTviT w Łodzi na wydziale operatorskim.
A Michał Koterski został piosenkarzem:
http://www.plotek.pl/plotek/1,78646,4282628.html
Brawa dla wszystkich!
29 czerwca 2007
Moje wspaniałe stowarzyszenie Kompilacja Warszawska zagościło w strefie NGO podczas festiwalu Open'er w Gdyni, aby wesprzeć inne wspaniałe stowarzyszenie Wybieram.pl. Biegaliśmy z kamerkami i kręciliśmy dla nich materiały, które były potem emitowane w namiocie NGO. Super festiwal, super zabawa.
http://wybieram.pl
22 czerwca 2007
Z cyklu upowszechnianie kultury filmowej: polskie kino niezależne w końcu doczekało się profesjonalnej dystrybucji. Kontrabanda zajmuje się profesjonalnym wydawaniem na dvd największych hitów polskiego offu, a po wakacjach niezależny powiew świeżości ma zawitać na wielkie ekrany kinowe. Zaprszam na stronę:
http://kontrabanda.net
Od lipca wydawnictwa Kontrabandy będą dostępne w Empikach na terenie całego kraju, na razie można je kupić na Allegro:
http://ssl.allegro.pl/item208694868_marco_p_i_zlodzieje_rowerow
_rez_bodo_kox.html
16 czerwca 2007
Kolejny bardzo ważny partner dołączył do naszego projektu. Nasz film udźwiękowiany będzie w studiu Toya Łodzi, najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym studiu dźwiękowym w Polsce. Bardzo duże podziękowania dla pana Witolda Krawczyka. Zapraszam na stronę:
http://www.toyasound.com
14 czerwca 2007 - Media szaleją
Dziś mam dla was superdługi wywiad, jaki 26 maja wyemitowała Radiostacja. Ja i moja wspaniała współproducentka Marta zdradziliśmy kilka pikantych szczegółów związanych z produkcją naszego filmu. Wypytywał Łukasz Suda. Zachęcam do posłuchania [25mb]:
http://wszystko.net/media/kefir26maja.m4a
Na stronie naszego patrona, Centrum Windows znajdziecie ciekawy wywiad z młodym człowiekiem, który nie miał kasy na film i postanowił założyć stronę internetową. Wypytywał Mateusz Płonka. Zachęcam do poczytania:
http://www.cwindows.org/news.php?readmore=647
10 czerwca 2007
Film ciągle się montuje i zajmie mu to jeszcze kilka dni. Równolegle staramy się znaleźć sponsora, który chciałby się reklamować przy tym super projekcie. Na całe zdjęcia wydaliśmy prawie 30 000 zł. Jest to nie duża kwota, mnóstwo sprzętu i usług otrzymaliśmy na bardzo korzystnych warunkach (wielkie dzięki dla partnerów branżowych). Na postprodukcję potrzebujemy co najmniej drugie tyle. Premiera po wakacjach. Szukamy pieniędzy.
6 czerwca 2007 - Media szaleją
Bardzo fajny artykuł dotyczący naszego filmu znajdziecie w czerwcowym wydaniu bezpłatnego magazynu, Total Fun, który jest także naszym patronem. W najnowszym wydaniu Machiny też jest ciekawy, nieautoryzowany artykuł o mnie i moich miłosnych perypetiach. Polecam.
1 czerwca 2007
Wszystko w rękach montażysty. Maciej Gajewski spędza dnie i noce na układaniu materiału, tymczasem ja spędzam dnie i noce na oglądaniu filmów podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Nieługo będzie zmontowana pierwsza wersja.
30 maja 2007 - Wywołanie taśmy i transfer one light
Już dzień po zdjęciach mieliśmy wywołanie i transfer. Tym razem do Laboratorium dotarliśmy późną nocą. Po obejrzeniu materiałów mogę powiedzieć tak: obrazki super, grają super. Teraz trzeba to posklejać i zobaczyć i czy to wszystko ma sens.
29 maja 2007 - Ostatni dzień zdjęć
Koniec zdjęć. Po piętnastogodzinnym dniu pracy mamy wszystko. Jest dobrze. Tym razem pogoda wykorzystała swoją szansę i nie przeszkadzała. Jutro wizyta w Laboratorium, potem przed nami długi etap postprodukcji i szukania na nią pieniędzy.
28 maja 2007 - Piąty dzień zdjęć
Klub. Wyrzeźbiliśmy. Obrazki super. Michał Koterski i Antek Pawlicki zagrali świetną scenę. Wielkie dzięki dla wszystkich statystów. Jest dobrze.
27 maja 2007
Jutro wracamy na plan. Tymczasem obejrzycie sobie relację z pierwszej części zdjęć.
http://film.onet.pl/zwiastuny/0,2295532,274,1,filmy.html
26 maja 2007 - Michał Koterski dołącza do obsady
Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale jest już pewne, że Michał Koterski wystąpi w naszym filmie. Po wielu tygodniach negocjacji Misiek ostatecznie potwierdził swój udział w naszym projekcie i obiecał, że przyjdzie na plan. Czy mu się uda i wspólnie z Antkiem Pawlickim stworzą najśmieszniejszą scenę filmu? Przekonamy się już w poniedziałek na zdjęciach. Michał wcieli się w postać Barmana, któremu facet Moniki, grany przez Antka, zwierza się ze swych sercowych rozterek.
http://film.onet.pl/0,0,1542551,wiadomosci.html
24 maja 2007 - Media szaleją
http://www.google.com/search?q=%22wszystko+jeszcze...
Przy okazji krótka wzmianka o naszym projekcie, jaka pojawiła się kilka dni temu na antenie radia RMF Maxxx
http://wszystko.net/media/rmfmaxxx16maja.mp3
22 maja 2007 - Wkrótce dokrętki
W tych dniach powtórnie wchodzimy na plan, aby poprawić to co się nie udało i nagrać to, co nienagrane. W poniedziałek cały dzień jesteśmy w klubie Hybrydy, gdzie realizujemy brakujące ujęcia tańczącej Moniki i tańczącego tłumu. We wtorek plenery, czyli podwórkowe sceny w słońcu i w deszczu, a wieczorem nocna scena przed klubem. Dużo pracy.
20 maja 2007 - Nagrywanie offów
Nasza reżyserka dźwięku, Paulina Bocheńska, zabrała nas dzisiaj w mroczne zakątki podziemia Akademii Muzycznej, gdzie przez kilka godzin nagrywaliśmy offy głównego bohatera, w którego także dziś wcielił się Mateusz Banasiuk. Wyszło dobrze.
19 maja 2007
Tym razem tekst z cyklu edukacja i rozwój społeczeństwa: Dzisiaj byłem uczestnikiem Parady Równości w Warszawie. Było bardzo miło, widziałem mnóstwo ludzi w starszym wieku, były nawet rodziny z dziećmi. Wszyscy przyszli, aby wyrazić swoje poparcie dla równouprawnienia dla mniejszości seksualnych i sprzeciw wobec braku tolerancji. Niesamowicie bawią mnie wypowiedzi naszego superinteligentnego ministra edukacji i jego teoria, że homoseksualizm to choroba, którą należy leczyć. Brawo.
Zachęcam do przeczytania manifestu:
http://www.paradarownosci.pl/page.php?page=3&category=28
18 maja 2007
Kolejne zaległe podziękowania, tym razm dla pani Joanny Majchrzak i firmy Sanplast, która udostępniła nam wnętrza do zdjęć. W łazience Sanplast zainscenizowaliśmy łazienkę naszego bohatera, w której wspina się na wyżyny swego geniuszu pisząc piękne wiersze o miłości. Tymczasem pracujemy dalej. W ciągu kilku dni czekają nas dokrętki, niedługo pojawimy się także w studiu dźwiękowym, aby zgrać offy bohatera.
16 maja 2007
Zaległa notka promująca naszego najstarszego partnera. Od początku produkcji pomaga nam Chimera Światło-Film, firma wypożyczająca sprzęt oświetleniowy do filmu. Wielkie podziękowania dla pana Romana Banderowicza i pana Mirosława Szota. Byli z nami na długo przed pojawieniem się tej strony, gdy nasz budżet wynosił zero złotych. Darek, jesteś naszym mistrzem! http://www.chimerafilm.pl
14 maja 2007 - Media szaleją
Ten film powstaje dzięki internautom, którzy nam zaufali i powierzyli swoje pieniądze, dzięki pani Agnieszce Odorowicz i Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, który znacznie zasilił nasz budżet, a także dzięki mediom, które promują naszą wyjątkową ideę. Dziękuję wszystkim, którzy cokolwiek kiedykolwiek napisali na temat mnie, mojego filmu i mojej strony, a szczególnie naszym wspanialym patronom medialnym.
http://film.onet.pl/0,0,1534645,wiadomosci.html
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia...
13 maja 2007 - Wywołanie taśmy i transfer one light
Dzisiejszy poranek spędziłem w Laboratorium, gdzie razem z ekipą obejrzeliśmy wywołany materiał. Byłem bliski depresji, co jest absolutnie normalne przy pierwszym oglądaniu materiału. Potem poszedłem do kina na film, który okazał się zadziwiająco głupi, co bardzo poprawiło mi humor. Obejrzałem swoje materiały jeszcze raz i widzę, że będzie to dobry film. Czekają nas jeszcze dokrętki, kilka rzeczy na pewno chcę poprawić, ale jest dobrze. Teraz musimy się postarać, żeby było jeszcze lepiej. Ania Sujka zrobiła nam transfer one light i powoli zaczynamy montować. Będzie film.
12 maja 2007 - PODSUMOWANIE ZDJĘĆ
Od początku mieliśmy w planach pięć dni zdjęciowych. Po zdjęciach próbnych postatnowiliśmy sprężyć się i zrobić wszystko w cztery dni, a piąty zostawić sobie na dokrętki jakby coś poszło nie tak. Dwa pierwsze były świetne, zrobiliśmy wszystkie wnętrza, kulminacyjną scenę wyznania miłości, powstały piękne obrazki i aktorzy grali wspaniale. Problemy zaczęły się, kiedy wyszliśmy z kamerą na zewnątrz. Najpierw zdjęcia nocne w temperaturze kilku stopni przed klubem, potem słoneczne sceny na podwórku podczas padającego deszczu. Było ciężko, wycisnęliśmy ile się dało, ale wiem, że chcę to poprawić. Podobno pogoda sprzyja dobrym filmom, dlatego damy jej jeszcze jedną szansę na dokrętkach. Jutro zobaczymy materiały.
http://film.onet.pl/0,0,1534201,wiadomosci.html
10 maja 2007 - CZWARTY DZIEŃ ZDJĘĆ
Koniec. Super trudny dzień ze strażą pożarną i sztucznym deszczem od pana Janusza Bykowskiego. Niestety przez większość dnia padał prawdziwy deszcz, co uniemożliwiło nam nagranie jednej sceny. Mamy spady i będziemy robić dokrętki, jakoś w przeciągu dwóch tygodni. Jest średnio. Teraz czekamy na wołanie taśmy i zobaczymy co to wyszło. Jak wyjdzie źle to będziemy poprawiać aż będzi super. Ma być mistrz i będziemy rzeźbić tak długo, aż wyrzeźbimy.
Dziś na planie gościliśmy min. wysłanników Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej bez wsparcia którego nasza produkcja byłaby niemożliwa. Oto relacja:
http://pisf.pl/index.php?kategoria=412&tresc=be94abff1275e3b

9 maja 2007 - TRZECI DZIEŃ ZDJĘĆ
Skończyliśmy późno w nocy. Jest średnio. Od rana kręciliśmy scenę w Hybrydach, która wyszła ładnie (wielkie dzięki dla wszystkich statystów). Potem przerzuciliśmy się pod Blue Cactusa, aby zrobić scenę przedklubową. Było bardzo ziomno, wyszło średnio.
Do naszych patronów medialnych dołączył Total Fun - magazyn dla ludzi aktywnych, lubiących jakość i styl: co miesiąc niezbędna dawka adrenaliny, pomysłów i impulsów do działania. Dziennikarze tego magazynu pojawili się na planie w Hybrydach, więc wkrótce szukajcie tam informacji o filmie.

Tego dnia na planie gościliśmy też wielu innych dzienikarzy prasowych, telewizyjnych i radiowych. Mnóstwo. Relację z naszego planu znajdziecie tu:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia...

Na koniec wielkie dzięki dla Red Bulla, który podczas zdjęć dodawał skrzydeł ekipie i statystom.
8 maja 2007 - DRUGI DZIEŃ ZDJĘĆ
Dziś kręciliśmy sceny z mieszkania bohatera. W roli bohatera Mateusz Banasiuk, w rolach jego rodziców Joanna Górniak i Stanisław Banasiuk. W sumie 6 scen, 10 wspaniale wyrzeźbionych aktorsko i operatorsko (że o reżyserii nie wspomnę) ujęć. Jest dobrze. Rzeźbimy dalej.

A dziś przed snem zapraszam was na stronę Wiadomości TVP, informacje o nas zostały wyemitowane w wydaniu południowym:
http://www.itvp.pl/informacje/video.html?channel_id=499&site_id=835&genre
_id=-1&form_id=-1&video=24151


Ponadto dziś ukazały się artykuły w Źyciu Warszawy, Gazecie Wyborczej, portalu Gazeta.pl oraz Relaz.pl
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34861,4113589.html
http://www.relaz.pl/kulturalnews-art.php?id=2257
http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=245&news_
id=157436&layout=1&forum_id=33425&page=text

Na razie tyle. Będzie więcej.
7 maja 2007 - PIERWRZY DZIEŃ ZDJĘĆ
Początek. Jest dobrze. Nagraliśmy kulminacyjną scenę filmu, wyznanie miłości głównego bohatera. Wyszło super. Potem kręciliśmy scenę łóżkową, w której Chłopak i Monika leżą nago. Mamy z tego trzy piękne ujęcia, których wyrzeźbienie zajęło nam kilka godzin. Ale warto było, bo są to ujęcia mistrzowe. Niestety spadła nam scena przed klubem, nie zdążyliśmy jej zrobić dziś i skręcimy ją w czwartek. Jest dobrze.

A na dobranoc bardzo ciekawy artykuł z portalu Onet.pl
http://film.onet.pl/0,0,1408753,1,600,artykul.html
6 maja 2007
Dziś cały dzień siedzę w kinie. Jutro zdjęcia.
1 maja 2007
Za nami zdjęcia próbne. Przez dwa dni nagraliśmy wszystkie sceny, potem przez dobę to montowaliśmy. Jest masa rzeczy, które trzeba zmienić, poprawić, wymyśleć, ale jak to sobie oglądam to myślę, że będzie coś z tego. Rzeźbimy. A tu jest pierwszy oficjalny trailer naszej superprodukcji:
http://www.wszystko.net/p/trailer1.mov.
30 kwietnia 2007
Podczas zdjęć katering dla całej ekipy zapewni Pierrogeria, warszawska restauracja specjalizująca się w przyrządzaniu pierogów i naleśników. Serdecznie dziękujemy za wsparcie polskiego kina! Trwają zdjęcia próbne. Nagrywamy na dvcamie wszystko w naszych lokacjach, ujęcie po ujęciu według storyboardu. Bez scenografii, bez światła, tylko aktorzy i kamera. Jak zmontuję, to powiem, co z tego wyszło. Polecam wam piękny film o miłości, na którym byłem już dwa razy. Euforia.
28 kwietnia 2007
Do grona patronów medialnych dołączył największy polski portal kina niezależnego - Filmforum.pl. Możecie w nim znaleźć mnóstwo offowych filmów z ostatnich lat, a także informacje o imprezach i festiwalach kina niezależnego. Wielkie dzięki dla Marty Siwek i całej ekipy FF. Wspiera nas także portal cwindows.org poświęcony systemom operacyjnym Microsoftu. Tutaj podziękowania dla Mateusza Płonki. To wspaniałe, że tyle redakcji pomaga nam promując nasz projekt. Tymaczasem my, kiedy nie udzielamy wywiadów, to ciężko pracujemy nad filmem. Trwają próby z aktorami, kompletowanie scenografii, rekwizytów, kostiumów. Niedługo zdjęcia próbne.
27 kwietnia 2007
Coraz bliżej zdjęć, coraz więcej wpłat na nasze konto! Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom. Dzieję się! Ukazał się długo oczekiwany, majowy numer bezpłatnego magazynu Max, a w nim wspaniały wywiad ze mną i panią Agnieszką Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Możecie go również znaleźć w wydaniu internetowym magazynu:
http://www.maxmagazine.pl
Natomiast na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej znajdziecie wspaniałego niusa dotyczącego naszego filmu.
http://pisf.pl/index.php?kategoria=412&tresc=d84381935ca07bc
25 kwietnia 2007
W dzisiejszym wydaniu bezpłatnego dziennika Metro znajdziecie artykuł o naszym projekcie wzbogacony o wywiad, jaki przeprowadziła ze mną Maja Staniszewska.
http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,4086918.html
PS: Odkąd ustaliliśmy terminy zdjęć to mnóstwo osób pyta mnie czy się boję. Otóż nie, nie boję się, wierzę w siebie i swoją ekipę, będzie świetny film!
23 kwietnia 2007
20 kwietnia 2007
Dziś kolejna informacja z cyklu upowszechnianie kultury filmowej: do kin wchodzi film Przemysława Wojcieszka 'Doskonałe Popołudnie'. W końcu! Całym sercem polecam Wam ten film i to nie tylko dlatego, że jest o miłości! Nikt tu nie cierpi, nie ma patologicznych rodzin i ludzi, którym się w życiu nie udało (mimo że bohaterowie mieszkają na Śląsku). Wojcieszek w swoim filmie kipi optymizmem i radością życia. Opowiada o młodych ludziach, którzy mówią: Jesteśmy Polakami i jest zajebiście! A ja oglądam taki film, wychodzę z kina i też myślę: Jestem Polakiem, mamy Euro, jest zajebiście. Polska!
18 kwietnia 2007
Kolejni wspaniali aktorzy dołączyli do ekipy naszego filmu! Joanna Górniak i Stanisław Banasiuk zagrają rodziców naszego bohatera, straconych ludzi bez marzeń i wiary w cokolwiek. Tak tak, to ojciec Mateusza Banasiuka grającego główną rolę. Będzie film! Będzie Euro!
15 kwietnia 2007
Rolę chłopaka Moniki, największego rywala o miłość i szczęście naszego bohatera, przyjął Antoni Pawlicki, absolwent wydziału aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Antek jest znany milionom Polaków z wielu filmów, zagrał między innymi główną rolę w bardzo dobrym i bardzo niedocenionym przez polską publiczność obrazie Sławomira Fabickiego 'Z odzysku'. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, to niech go koniecznie zobaczy jak tylko ukaże się na DVD.
13 kwietnia 2007
Tego dnia zaczynamy zdjęcia! Jak się jaram! Ciągle nas nie stać na ten film, mamy dopiero połowę tego co potrzebujemy. Ale walczymy i jest coraz lepiej. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Panavision, podziękowania dla pani Alicji Chrzanowskiej i pani Hanny Rakowskiej. Będzie film na taśmie! Do kina! Ale mistrz! A dziś są urodziny Marty, mojej współproducentki, która miała swój ogromny wkład we wszystko, co już osiągneliśmy. Żyj nam zdrowa kolorowa!
12 kwietnia 2007
Z okazji tego, że robię film, postanowiłem przybliżyć Wam nieco mroczne tajniki sztuki filmowej i przedstawić kilka bardzo ciekawych publikacji. Jeśli ktoś z was zastanawiał się kiedyś jak napisać scenariusz albo jak wyreżyserować film to dzięki Wydawnictwu Wojciech Marzec może znaleźć bardzo pomocne odpowiedzi. Od kilkunastu miesięcy Wojciech Marzec wydaje na naszym rynku najlepsze książki o tematyce filmowej, które w przystępny sposób przekazują całą masę pomocnych informacji. Do tej pory ukazały się pozycja dotyczące pisania scenariuszy, montażu, prowadzenia wywiadu, oraz podręcznik dla aktorów. Polecam, pełna profeska. Już 20 kwietnia pojawi się najnowsza książka pt. Sztuka reżyserii filmowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydawnictwa:
http://w-wm.pl
10 kwietnia 2007
Za nami święta, czas kiedy wszyscy wyjeżdżają i nie można nic załatwić. Znów bierzemy się roboty. Będzie film! Tymczasem w sieci pojawił się kolejny miły wywiad ze mną, tym razem wypytywała mnie Karolina Szmytko. Tekst możecie znaleźć w najnowszej Gazecie Studenckiej, która jest patronem naszego super filmu. Możecie go także przeczytać tu:
http://www.studencka.pl/artykuly.php?AID=724
3 kwietnia 2007
W najnowszym Aktiviście znajdziecie bardzo miły wywiad, jakiego udzieliłem kilkanaście dni temu Sylwii Kawalerowicz. Od tego czasu trochę się zmieniło, dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej możemy rozpocząć zdjęcia. Miły wywiad możecie przeczytać tu:
http://www.aktivist.pl/tekst/tId,145,tekst.html
2 kwietnia 2007
Dziś pozyskaliśmy do współpracy Hybrydy, klub w którym będziemy kręcić nasz film. Za pomoc bardzo dziękujemy panu Sławomirowi Sokołowskiemu. W klubie czekają nas bardzo trudne zdjęcia. Z tej okazji wyznam wam, że w polskim filmie (a nie widziałem wszystkich polskich filmów) nie natrafiłem nigdy przenigdy na dobrą scenę z klubu. Wszystkie sceny, jakie widziałem były nieprawdziwe, każdy bohater miał swoją lampę, która sprawiała, że było go dokładnie widać niezależnie od wszystkiego, ludzie w dalszych planach udawali, że tam pasują i absolutnie zawsze głośna muzyka nie przeszkadzała bohaterom w prowadzeniu swobodnej rozmowy. Widząc to wszystko postanowiłem, że ja zrobię dobrą scenę z klubu! Zobaczymy na ile się to uda bez pieniędzy, ale zmierzmy się z tym! Będzie mnóstwo bawiących się ludzi, mnóstwo migających świateł i jak ktoś będzie chciał coś powiedzieć, to będzie musiał krzyczeć! Będzie mistrz! Wkrótce terminy zdjęć.
30 marca 2007
Drobne zmiany w obsadzie. Miło mi poinforować, że do naszej ekipy dołączyła Marta Żmuda-Trzebiatowska, studentka wydziału aktorskiego w warszawskiej Akademii Teatralnej. Marta wcieli się w postać Moniki, kobiety życia, chodzącego ideału i obiektu westchnień głównego bohatera, którego zagra Mateusz Banasiuk.
27 marca 2007
20000 zł! Tyle dostałem pieniędzy na film! Jak się dzieje! Jest to nagroda, jaką otrzymałem od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Bardzo dziękuję pani dyrektor Agnieszce Odorowicz i pracownikom biura prasowego PISF :) Mamy dopiero połowę budżetu, ale możemy już zrobić zdjęcia. Wciąż liczymy na wasze wsparcie. Będzie film!!!
16 marca 2007
Zapraszam do obejrzenia fragmentu najnowszej Kinoffteki, programu o kinie niezależnym nadawanego na antenie telewizji Kinopolska. Fragment traktuje o naszym wspaniałym filmie, który niedługo wejdzie w fazę zdjęć, i naszej wspaniałej stronie, która od świąt ma około 1500 wejść tygodniowo. Fragment możecie zobaczyć klikając w poniższy link:
http://wszystko.net/n/kinoffteka10marca.wmv
14 marca 2007
Przyszła wiosna, trzeba się zakochiwać i robić filmy! Wiemy już, że nasza produkcja powstanie na taśmie Fuji. Podziękowania dla pana Marka Góreckiego. Jesteśmy coraz bliżej zdjęć, niedługo pojawią się konkretne terminy.
10 marca 2007
Szukamy kasy na film.
4 marca 2007
Kilka dni temu ja i moja wspaniała współproducentka Marta byliśmy gośćmi Łukasza Sudy w programie Kefir na antenie Radiostacji. Możecie powtórnie odsłuchać nasz kilkunastominutowy wywiad obfitujący w wiele tajemniczych wątków i niespodziewanych zwrotów akcji. Pliczek znajduje się tu:
http://wszystko.net/n/kefir24lutego.m4a
28 lutego 2007
Zdobyliśmy kolejnych, bardzo ważnych partnerów. Do grona osób wspierających nasz film dołączyli pan Marek Poznerowicz i Laboratorium, pan Paweł Śmietanka i Digital Lab, oraz pan Roman Rybarczyk i Film Service. Jest to duży krok na drodze do realizacji filmu, jednak termin zdjęć ciągle pozostaje nieznany. Szukamy dodatkowych źródeł finanosowania i jednocześnie wciąż liczymy na wasze wsparcie.
26 lutego 2007
Oglądałem dziś w nocy ceremonię wręczenia Oscarów i werdykt Akademii uważam za największą katastrofę odkąd jestem świadomym odbiorcą kina. Jak można było zrobić tak mega zły film i potem dać mu cztery Oscary?! Bez sensu zmontowany, bez sensu wyreżyserowany, po prostu głupi. Najgorszy remake w historii świata. Oscara za scenariusz dostał człowiek, który napisał coś takiego 'film kończy się, gdy dobry policjant zabija złego policjanta, a po poręczy balkonu na tle budynku policji przebiega szczur'. Aaaaaaa!!!
21 lutego 2007
Wiadomo już, że premiera filmu odbędzie się w warszawskim Kinie Muranów. Wielkie podziękowania dla dyrektora Adama Trzopka. Jeszcze tylko film i będzie git! Cały czas brakuje nam kasy na rozpoczęcie zdjęć. Po informacji w Panoramie budżet troszkę się zwiększył, ale to ciągle za mało, żeby zrobić film. Liczymy na waszą pomoc.
17 lutego 2007
Dziś materiał o naszym projekcie został wyemitowany w głównym wydaniu Panoramy na kanale TVP2. Wspólnie z odtwórcą głównej roli, Mateuszem Banasiukiem, opowiadaliśmy o idei, o filmie i trudnościach, jakie musimy pokonać, aby powstał. Tylko fragment naszego znakomitego wywiadu został użyty w materiale. Mamy nadzieję, że choć niewielka część z kilkumilionowej widowni Panoramy wesprze nasz projekt. Zapraszamy do obejrzenia serwisu, o filmie jest mowa w okolicach szesnastej minuty.
http://ww2.tvp.pl/134,20070217461035.strona
10 lutego 2007
Coraz więcej mediów wykazuje zainteresowanie naszym projektem. W ostatnich dniach nawiązaliśmy stałą współpracę z Radiem Bis, Max Magazine, oraz portalem Szpilki.fm. Mam nadzieję, że ten hałas medialny pomoże mi w realizacji filmu. Zachęcam do przeczytania oficjalnej informacji prasowej na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
http://pisf.pl/index.php?kategoria=412&tresc=4cb3bbd9d244298
6 lutego 2007
Polski Instytut Sztuki Filmowej objął honorowy patronat nad moim filmem! To jest coś niesamowitego! Bardzo bardzo dziękuję Pani Dyrektor Agnieszce Odorowicz. Mam nadzieję, że wsparcie Instytutu pomoże mi w organizacji produkcji i że już niedługo będziemy w stanie rozpocząć zdjęcia. Na razie ciągle naszym głównym problemem jest brak pieniędzy.
1 lutego 2007
Jaki mistrz! Jest już pewne, że w filmie będzie megamistrzowy kawałek zespołu Strachy Na Lachy pod tytułem 'Dzień dobry, kocham Cię'. Na stronie Strachów możecie przesłuchać próbkę lub obejrzeć teledysk do tego utworu. Bardzo dziękuję Grabażowi i całemu zespołowi, a także Beacie Mencel z S.P. Records.
30 stycznia 2007
Kolejny magazyn objął patronat nad filmem. Dzięki Gazecie Studenckiej studenci z całej Polski będą mogli przeczytać o kolejnych etapach powstawania filmu. Wielkie dzięki dla Sylwii Kawalerowicz.
26 stycznia 2007
Dzieje się! Coraz więcej partnerów, coraz bliżej zdjęć! Do grona patronów dołączyły dwa magazyny filmowe. Podziękowania dla Marcina Prokopa (Film) i Ireny Grucy-Rozbickiej (Film & TV Kamera). Zachęcam do przeczytania kolejnego ciekawego artykułu:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/chcesz_byc_producentem_filmowym_
daj_10_zlotych_17660.html
20 stycznia 2007
W ostatnich dniach udało się nawiązać stałą współpracę z kilkoma mediami, które będą informować o kolejnych etapach produkcji tego filmu. Za duży kredyt zaufania i wiarę we mnie i cały projekt dziękuję Joasi Rożen-Wojciechowskiej (Kinoffteka), Krzyśkowi Spórowi (Stopklatka) i Agacie Źyczkowskiej (Razem). Mam nadzieję, że szum medialny wokół tego projektu przełoży się na wpływy do budżetu. Oto jedna z informacji z ostanich dni:
http://stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=35604&strona=niezalezne
16 stycznia 2007
Przed wami długo oczekiwany storyboard, który od początku roku tworzyłem wspólnie z operatorem Michałem Szewczukiem i montażystą Maciejem Gajewskim, a do którego wspaniałe rysunki zrobiła Marta Ogonek. Z tego co wiem, większość reżyserów w tym kraju w ogóle nie robi storyboardu, potem improwizują na planie i ratują film w montażowni. Ja współpracę z montażystą zaczynam od storyboardu. Teraz możecie ocenić pierwsze efekty tej współpracy. Przedstawiam wam megawymyśloną konstrukcję, konsekwentnie opowiadaną obrazkami piękną historię o miłości. Dzieje się.

10 stycznia 2007
Działa już odświerzona wersja strony, zaprojektowana przez Macieja Gajewskiego i poskładana przez Wojciecha Mosiejczuka. Po prawej stronie dział partnerzy, w którym z czasem będą pojawiać się loga firm i instytucji, ktore mi pomagają.
4 stycznia 2007
Trwają prace nad storyboardem, rysunki będą dostępne na stronie za kilka dni. Po dokładniejszym skosztorysowaniu całego procesu postprodukcji okazuje się, że mój film będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. Będzie ciężko, ale walczymy.
23 grudnia 2006
Dziś dzielę się z wami dwoma kolejnymi linkami, jeden szczególnie mnie cieszy, bo jest to odnośnik do strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
http://pisf.pl/index.php?kategoria=412&tresc=8db8635e7c4b7fa
http://kultura20.blog.polityka.pl/?p=57
20 grudnia 2006
15 grudnia 2006
Wielka akcja promocyjna przyniosła niewielkie rezulataty. Do końca roku jeszcze promuję stronę, a potem pożyczam dużo kasy i kręcę. Postanowiłem wystawić film na jednej z licencji Creative Commons. Każdy będzie mógł min. kopiować i wyświetlać mój film, gdy tylko będzie chciał. Dokładny tekst licencji można przeczytać klikając logo CC umieszczone na dole strony.
25 listopada 2006
Dziś startuje jeden z największych i najlepszych polskich festiwali - Camerimage. Mnóstwo świetnych fllmów i mnóstwo ludzi którzy mogą mi pomóc zrobić mój film. Specjalnie na tę okazję uruchomiłem angielską wersję strony, wprowadziłem system płatności PayPal i przygotowałem wielką akcję promocyjną opartą na koszulkach, naklejkach i plakatach. Może coś się ruszy.
listopada 2006
Coraz mniej wpłat przez stronę. No nic, film trzeba robić a nie nierobić. Dziękuję wszystkim kórzy zainwestowali, pozostałą kwotę pożyczam do znajomych i robię robię robię. Zdjęcia styczeń dwa tysiące siedem. Szesnaście milimetrów.
3 listopada 2006
Niestety moja szkoła wycofała się z mojego filmu. Wynika z tego mnóstwo problemów, które niebezpiecznie odsuwają w czasie okres zdjęciowy. Obecnie dysponuję tym co sam odłożyłem i tym co już wpłacili ludzie. Nie jest to już etiuda studencka ale tak zwany film niezależny. Na pewno go zrobię, nawet jeśli będę musiał pożyczyć 20 tysięcy... Szukam producenta.
25 października 2006
Na stronie pojawił się nowy dział 'pomogli'. Wymieniłem w nim wszystkich, którzy do tej pory wsparli ten projekt. Nowe nazwiska będę umieszczał na bieżąco.
24 października 2006
Ciężko jest. Tyle na dziś.
18 października 2006
Cały czas dostaję od ludzi maile na temat filmu i samej strony. Przeważnie opinie są pochlebne, za co wszystkim dziękuję. Dziś napisał do mnie pewien pan, który stwierdził, że nie wesprze tego projektu, bo w scenariuszu znajdują się słowa niecenzuralne. Z pozytywnych informacji to z każdym dniem na stronie jest więcej wpłat. Myślę, że duży w tym udział mają media. Dziś kolejne linki:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34861,3691586.html
http://www.film.pl/news-3511.html
http://wirtualnemedia.pl/document,,1840457,Niecodzienny_sposob_finansowania_
17 października 2006
16 października 2006
Jak na razie jest dobrze, ale obawiam się, że w tym tempie wiele się nie zbierze. Liczę się z tym, że będę musiał się zapożyczyć na jakieś dziesięć tysięcy. Zrobię film, a potem do pracy i będę przez rok go spłacał. Czego się nie robi z miłości.
13 października 2006
Dzieje się! Po kilkunastu godzinach działania strony znalazło się kilkunastu inwestorów i bardzo mnie cieszy, że nie są to tylko moi znajomi. Mam nadzieję, że info o stronie powędruje w świat.
12 października 2006
Co jakiś czas będę tu wrzucał nowe wiadomości na temat filmu. Z czasem pojawią się różne niezwykłości typu storyboard, dokumentacja, zdjęcia z planu itd. Zdjęcia zaczynam w połowie listopada, w sumie 5 dni. Do tego czasu muszę zebrać trochę kasy. Mam nadzieję, że ta strona mi w tym pomoże i znajdą się osoby, które mi zaufają. Będzie dobry film! Jaram się jak Karol po Marksie!
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska (CC BY-NC-ND 3.0) Film pt. Wszystko w reżyserii Artura Wyrzykowskiego,
oraz inne utwory publikowane na tej stronie dostępne są na licencji Creative Commons.